Drugie zwycięstwo z rzędu KPS. Nokaut w tie-breaku (fotogaleria)

W zaległym spotkaniu 6 kolejki I ligi KPS Siedlce pokonał u siebie AGH Kraków 3:2.

Podopieczni Mateusza Grabdy w sobotę po raz pierwszy w tym sezonie zagrali we własnej hali. Mimo braku kibiców, przewaga własnego parkietu okazała się dużym sprzymierzeńcem KPS. Siedlczanie pewnie wygrali z Olimpią Sulęcin 3:0,  a bardzo dobry mecz zagrali Mateusz Kańczok oraz Janusz Górski, którzy zdobyli po 16 punktów. W środę w kolejnym zaległym spotkaniu ich rywalem był AGH Kraków.

Przez godzinę wszystko układało się po myśli KPS. Pierwszy set był niezwykłe wyrównany. Walka toczyła się punkt za punkt, jednak w końcówce partii skuteczny blok zapewnił gospodarzom prowadzenie 1:0. Na fali entuzjazmu zawodnicy KPS drugiego seta zagrali koncertowo. Siedlczanie imponowali w bloku, a świetne wejście z ławki rezerwowych zaliczył Jacek Ziemnicki.

Od trzeciego seta role na parkiecie się odwróciły. Gospodarzy dopadła niemoc, przede wszystkim na zagrywce, która nie odrzucała przeciwnika od siatki. Na dodatek podopieczni Grabdy zaczęli popełniać coraz więcej błędów własnych. W czwartym secie było nieco lepiej, na dodatek zryw Mateusza Kańczoka dawał nadzieję na zwycięstwo za trzy punkty.  W końcówce więcej szczęścia mieli jednak goście z Krakowa, którzy doprowadzili do tie-breaka.

W decydującej partii dominowali już siedlczanie, którzy przed zamianą stron wypracowali trzy oczka przewagi 8:5. Krakowianie mieli problem przede wszystkim z przyjęciem zagrywki Szymona Berezy 5:10. Siedlczanie do końca już utrzymali odpowiednie skupienie, wygrywając bardzo pewnie 15:6.

PLANY KPS

Kolejne spotkanie siedlczanie zagrają 28 listopada z Visłą Bydgoszcz. Początek meczu o godz. 18:00.

18.11.20, 17:00 – Siedlce (hala ARMS)

I liga: KPS Siedlce – AGH Kraków 3:2 (26:24, 25:16, 16:25, 23:25, 15:6)

KPS: 3. Radosław Nowak, 4. Mateusz Kańczok, 5. Jakub Strulak, 7. Damian Dobosz, 10. Janusz Górski, 18. Szymon Bereza i 16. Patryk Waloch (libero) oraz 6. Przemysław Kupka, 8. Dawid Pawlun, 14. Jacek Ziemnicki