Jedna zdobycz medalowa w Nowinach

Zapaśniczki WLKS Siedlce-Nowe Iganie rywalizowały w Mistrzostwach Polski młodziczek.

W Nowinach niedaleko Kielc odbyły się IX Mistrzostwa Polski Młodziczek w zapasach kobiet. Do rywalizacji przystąpiło 158 zawodniczek z 60 klubów całej Polski. W turnieju odbyło się łącznie 267 walk, z których aż 180 zakończyło się położeniem przeciwniczki na łopatki.

Wśród startujących, były także reprezentantki WLKS Siedlce-Nowe Iganie. Najlepiej z nich spisała się Julia Kokoszka, zdobywając brązowy medal w kat. 36 kg. Piąte miejsce w kat. 39 kg zajęła Alicja Dobrowolska.

Na pozycjach 12-13 w kat. 42 kg sklasyfikowano Zuzannę Konaszuk, 17 miejsce w kat. 54 kg zajęła Natalia Klimiuk, a lokaty 25-27 w kat. 50 kg przypadły Julii Adamczyk.

Ponadto złoty medal w kat. 66 kg zdobyła Wiktoria Udenyi, która od września trenuje w OSSM Siedlce.

Klasyfikację drużynową wygrał najliczniej reprezentowany w mistrzostwach klub – Znicz Chęciny. WLKS znalazł się na pozycji 11-12.

W klasyfikacji wojewódzkiej 1 miejsce zdobyło województwo mazowieckie. Trenerem kadry Mazowsza jest Sebastian Pawlak.

źródło: własne / sportzona; foto: PZZ / WLKS Siedlce-Nowe Iganie (FB)