Mecz Ósemki przełożony, ale grali inni

   
Autor:
Dodano: 2020/11/22 21:46    views 419

W 9 kolejce II ligi siatkówki kobiet grupy 2, siatkarki Ósemki Siedlce nie grały, ale w tej serii gier rozegrano trzy inne spotkania.

Jeszcze przed tygodniem wszystko wskazywało na to, że w sobotę 21 listopada siedlecka Ósemka wyruszy w bój o ligowe punkty do Olsztyna na mecz z tamtejszym Chemikiem. Niestety, na prośbę zespołu Jarosława Plewińskiego – mecz z Chemiczkami został przełożony. Spotkanie ostatecznie odbędzie się w środę 2 grudnia o godzinie 17.

Siedlczanki miał tego weekendu wolne, jednak inne zespoły w najlepsze toczyły ligową rywalizację. Na szczycie tabeli umocniły się siatkarki AZS AWF Warszawa. Kolejnym zespołem odprawionym z kwitkiem przez Akademiczki została Krótka Mysiadło. Stołeczny zespół jest w pierwszej części rozgrywek w fantastycznej formie – zgarnął jak na razie komplet punktów, wygrywając wszystkie swoje mecze bez straty seta. O sile warszawskiego AZS przekonały się w tym sezonie także siatkarki Ósemki, które w październiku zdecydowanie przegrały z Akademiczkami na swojej hali.

Najciekawiej w tej kolejce zapowiadało się spotkanie Sparty Warszawa z Nike Węgrów. Stawką meczu było drugie miejsce w tabeli. Górą w tym starciu okazały się siatkarki z Węgrowa. W ostatnim z rozegranych w tej kolejce spotkań, Legionovia Legionowo pokonała w trzech setach beniaminka z Białej Podlaskiej. Mecz Wojskowych Warszawa z BAS Białystok został przełożony, natomiast pauzował w tej kolejce AZS LSW Warszawa.

Wyniki 9 kolejki:

Sparta Warszawa – Nike Węgrów 0:3
Legionovia Legionowo – AZS AWF Biała Podlaska 3:0
Krótka Mysiadło – AZS AWF Warszawa 0:3
Wojskowe Warszawa – BAS Białystok – przełożony
pauza – AZS LSW Warszawa

źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert
Sponsorzy

Patronat medialny