Przełajowe zmagania o prymat na Mazowszu (fotogaleria)

Lekkoatleci Pogoni Siedlce i WLKS Siedlce-Nowe Iganie udanie zaprezentowali się w Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza w biegach przełajowych.

21 listopada w stolicy naszego kraju, w Lasku Bielańskim przy AWF, odbyły się Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza w biegach przełajowych. W imprezie uczestniczyło kilkoro reprezentantów Pogoni Siedlce i WLKS Siedlce-Nowe Iganie.

Nasi lekkoatleci wypadli znakomicie w kat. juniorów młodszych. Podium biegu chłopców zostało zdominowane przez siedlczan. Złoty medal wywalczył Szymon Cydejko (Pogoń Siedlce) – 7.13, a na najniższym stopniu podium stanął Miłosz Mierzejewski (WLKS Siedlce-Nowe Iganie) – 7.34. Wśród dziewcząt czwarte miejsce zajęła Wiktoria Wróbel (WLKS Siedlce-Nowe Iganie) – 8.30. Rywalizacja przebiegała na dystansie 2 km.

W biegu na 1,5 km juniorek młodszych na siódmej pozycji do mety dotarła Wiktoria Stasiuk (Pogoń Siedlce) – 6.25.

Dziewiątą pozycję w biegu na 1 km młodziczek zajęła Anna Hapunowicz (WLKS Siedlce-Nowe Iganie) – 4.25.

Odbył się również bieg dzieci (roczniki 2007-12). Jedenasta w gronie dziewcząt była Karolina Śledź (Pogoń Siedlce) – 4.23, a czternasty wśród chłopców – Szymon Marciniak (Pogoń Siedlce) – 4.08.