KPS zatrzymany w Siedlcach. Dwa punkty dla Visły Bydgoszcz

W spotkaniu 11 kolejki I ligi KPS Siedlce przegrał u siebie z Visłą Bydgoszcz 2:3.

Dla podopiecznych Mateusza Grabdy było to trzecie spotkanie z rzędu we własnej hali. Wcześniej siedlczanie pokonali w zaległych meczach Olimpię Sulęcin (3:0) oraz AGH Kraków (3:2). Teraz poprzeczka zawieszona była zdecydowanie wyżej, gdyż rywalem KPS był jeden z faworytów do awansu – Visła Bydgoszcz.

W pierwszej partii siedlczanie grali bardzo nerwowo, popełnili wiele błędów w zagrywce. Serwis gospodarzy nie sprawiał żadnych trudności siatkarzom Visły, a rozgrywający Michał Masny  precyzyjne dogrywał piłki swoim kolegom. Goście utrzymywali bezpieczne prowadzenie, a na środku nie do zatrzymania był między innymi Janusz Gałązka. W kolejnych minutach obraz gry całkowicie uległ zmianie. Proste błędy zaczęli popełniać zawodnicy z Bydgoszczy, a siedlczanie z minuty na minutę grali coraz lepiej. Podopieczni Grabdy poprawili zagrywkę i świetnie grali w bloku. Ostatni punkt właśnie w tym elemencie zdobył środkowy Jakub Strulak.

Wyraźna dominacja gospodarzy trwała tylko jeden set. Od początku trzeciej odsłony dominowała już Visła, która pozwoliła siatkarzom KPS zdobyć zaledwie 15 punktów. W kolejnej partii inicjatywę posiadali siedlczanie (7:3), którzy szybko zostali dogonieni przez przyjezdnych (9:9). Od tego momentu walka toczyła się punkt za punkt, a więcej zimnej krwi zachowali gospodarze, którzy mogli liczyć na świetne zagrywki Radosława Nowaka. Podopieczni Grabdy nie potrafili jednak postawić kropki nad „i”. W decydującej partii wyraźnie lepszym zespołem byli goście z Bydgoszczy, którzy wygrali 15:11 i cały mecz 3:2.