Sukcesów ciężarowych ciąg dalszy

Drugi dzień mistrzostw Polski seniorów i kat. U-23 w podnoszeniu ciężarów przyniósł klubowi WLKS Siedlce-Nowe Iganie kolejne sukcesy.

Drugiego dnia mistrzostw Polski seniorów i kat. U-23 w podnoszeniu ciężarów na pomoście zaprezentowały się dwie sztangistki WLKS Siedlce-Nowe Iganie.

W kat. 71 kg startowała Martyna Dołęga. 15-letnia zawodniczka wprawdzie medalu nie zdobyła, ale na tle starszych i bardziej doświadczonych rywalek zaprezentowała się naprawdę dobrze, zajmując 5 lokatę. Zdobyłaby w dwuboju brązowy medal, gdyby uzyskała w podrzucie 100 kg (dwa nieudane podejścia). Mimo to 78 kg w rwaniu i 93 kg w podrzucie dało łącznie 171 kg, co jest nowym rekordem Polski do lat 15 w dwuboju!

Druga sztangistka WLKS, startująca tego dnia, Angelika Bednarz podobnie jak Martyna otarła się o podium. Jej wynik to 158 kg w dwuboju (73 kg w rwaniu + 85 kg w podrzucie). Brązowa medalistka – Wiktoria Grochowska, uzyskała rezultat zaledwie o 1 kg lepszy. Na pocieszenie w walce z seniorkami, pozostał Angelice „mały” brązowy medal za rwanie.

To co nie udało się w dorosłej rywalizacji, miało szczęśliwy finał w kat. U-23. Bednarz w kategorii młodzieżowej zdobyła srebrne medale w rwaniu i w podrzucie oraz została wicemistrzynią Polski!

WYNIKI KOBIET

Trzeciego dnia mistrzostw, do walki o medale przystąpią panowie. Trzymamy kciuki za siedleckich sztangistów!