Patrycja Gil ze spokojną głową (fotogaleria)

   
Autor:
Dodano: 2020/12/02 16:25    views 1311

Utalentowana Patrycja Gil będzie miała spokojniejszą głowę w trakcie przygotowań do walki o udział w igrzyskach olimpijskich.

Spokój zapaśniczce zapewniło podpisanie trójstronnej umowy w siedzibie WLKS Siedlce-Nowe Iganie. Pierwszą stroną była Gil, drugą klub, zaś trzecią firma FMD Konstrukcje reprezentowana przez jej właściciela Dominika Mazurkiewicza.

– Trzeba wspierać młodych ludzi, którzy mają swoje ambicje. Mamy czasy jakie mamy, ale i tak jako lokalna firma postanowiłem wesprzeć utalentowaną zapaśniczkę. W sporcie zespołowym czasem wszyscy pracują na jednego, a w przypadku sportów indywidualnych trzeba w pojedynkę zwyciężyć nie tylko z rywalami, ale i ze sobą – mówił Mazurkiewicz.

Mogąca pochwalić się licznymi sukcesami Gil nie ukrywała wdzięczności za okazane wsparcie. – Cieszę się, że klub postarał się o znalezienie sponsora dla mnie. Tym bardziej, że w obecnych czasach niezwykle trudno o wsparcie finansowe dla sportowców. Bezinteresowna pomoc sponsora bardzo mi pomoże w rozwoju mojej kariery. Mogę zająć się tylko zapasami, a nie myśleć, co będzie jutro – przyznała zapaśniczka WLKS.

Najbliższe miesiące będą pracowite dla Gil, która dopiero raczkuje wśród seniorek. W połowie grudnia w Belgradzie odbędzie się Puchar Świata, później czeka ją rywalizacja w Pucharze Polski. – Chcemy powalczyć o możliwość udziału na igrzyskach. Nie będzie to łatwe i świat się nie skończy jeżeli jej nie wywalczymy, ale spróbujemy – stwierdził trener Sebastian Pawlak.

 

źródło i foto: własne

KONTRAHENCI

Patronat medialny