Maciej Staręga z punktami w Pucharze Świata

Maciej Staręga (UKS Rawa Siedlce) zdobył punkty w zawodach Pucharu Świata w biegach narciarskich w szwajcarskim Davos.

W Pucharze Świata w Davos nie wystąpiło wielu znakomitych narciarzy, m.in. ze Skandynawii (ze Szwecji, Finlandii, Norwegii). Tym bardziej była okazja, by w nich zapunktować. Z tej szansy skorzystał Maciej Staręga. Zawodnik Rawy Siedlce rywalizował w sprincie stylem dowolnym. Do startu przystąpiło 80 zawodników.

W kwalifikacjach siedlczanin zajął 18 miejsce i awansował do ćwierćfinałów. Wiadomo było, że punkty będą, tylko nie wiadomo ile. Staręga uplasował się na szóstej pozycji w swoim ćwierćfinałowym biegu i nie awansował dalej. Ostatecznie w klasyfikacji końcowej został sklasyfikowany na 28 miejscu.