Medalowy Puchar Polski w sumo w wykonaniu WLKS

Kilka miejsc na podium zajęli reprezentanci WLKS Siedlce-Nowe Iganie w zawodach Pucharu Polski w sumo, które odbyły się w Krotoszynie.

W Krotoszynie zorganizowany został Puchar Polski kadetów, młodzików, juniorów i seniorów w sumo. Wystartowało w nich kilkoro przedstawicieli sekcji sumo z WLKS Siedlce-Nowe Iganie.

W kat. juniorek na trzecim miejscu rywalizację zakończyła Joanna Samsonowicz, zaś na piątej pozycji sklasyfikowano Klaudię Podgórzak (obie kat. 55 kg).

W zmaganiach młodzików zwycięstwo w kat. 40 kg odniósł Adam Łukasik, z kolei na najniższym stopniu podium zobaczyliśmy Filipa Nowakowskiego (kat. 45 kg).

Jako kadet WLKS reprezentował Bartłomiej Nowakowski. Co ciekawe wystąpił w dwóch kategoriach wagowych i w obu zdołał zdobyć medal! Z brązowego krążka cieszył się startując w kat. 65 kg, zaś srebrny medal wywalczył w kat. 75 kg.

źródło: własne / sportzona; foto: krotoszyn.naszemiasto.pl