Doskonała forma KPS. Trzecie zwycięstwo z rzędu siedlczan

KPS Siedlce się nie zatrzymuje. W meczu 14 kolejki I ligi siatkarzy, podopieczni Mateusza Grabdy pokonali na wyjeździe MCKiS Jaworzno 3:0.

Podopieczni Mateusza Grabdy kilka dni temu w świetnym stylu pokonali na wyjeździe Avię Świdnik 3:0. Dzięki wygranej siedlczanie awansowali na ósme miejsce w tabeli. W 2020 roku do rozegrania zostały im jeszcze trzy spotkania, a pierwszym rywalem KPS był MCKiS Jaworzno.

Już początek meczu pokazał, która drużyna będzie dyktować warunki gry. W polu serwisowym świetnie spisywał się Przemysław Kupka, który w pierwszej szóstce zastąpił Mateusza Kańczoka i zagrał znakomity mecz. KPS dominował na parkiecie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, wygrywając pewnie 25:15. Kilkanaście minut później siedlczanie ponownie cieszyli się ze zwycięstwa (25:20), choć gospodarze zagrali znacznie lepiej niż w pierwszym secie.

Najbardziej wyrównany był trzeci set, w którym wynik często oscylował wokół remisu. W końcówce bliżej zwycięstwa byli gospodarze, jednak KPS doprowadził do remisu (24:24) i losy partii rozstrzygnęły się w grze na przewagi. Swoje szanse na zwycięstwo miały oba zespoły, jednak kluczowy punkt zdobyli zawodnicy z Siedlec.

W drużynie z Jaworzna zagrało trzech byłych zawodników KPS: Krzysztof Bieńkowski, Maciej Polański oraz Krzysztof Gulak.