czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Ósemka nie sprostała liderowi w stolicy

W meczu 14 kolejki II ligi siatkówki kobiet, AZS AWF Warszawa pokonał na swojej hali Ósemkę Siedlce 3:0.

Na zakończenie tegorocznych zmagań ligowych siatkarki siedleckiej Ósemki wybrały się do Warszawy na mecz z tamtejszym AZS AWF. Trudno było sobie wyobrazić bardziej wymagającego przeciwnika przed przerwą świąteczno-noworoczną. Akademiczki są zdecydowanym liderem rozgrywek i pewnie kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa. Przed meczem z Ósemką, AZS AWF Warszawa w 12 meczach stracił tylko jednego seta.

Podopieczne Jarosława Plewińskiego nie miały zbyt wiele do powiedzenia w starciu z liderem na jego hali. Siatkarki Ósemki najlepiej zaprezentowały w trzecim secie, ale nawet w tej partii nie było szansy urwania seta z wyżej notowanym rywalem. Siedlczanki kończą tegoroczne zmagania z bilansem 5 zwycięstw i 8 porażek, co daje im po 13 rozegranych spotkaniach ósmą pozycję w lidze.

PLANY ÓSEMKI

W pierwszym ligowym meczu rozegranym w 2021 roku, siatkarki Ósemki podejmą na swoim obiekcie bialski AZS AWF. Mecz zaplanowano na sobotę 9 stycznia.

19.12.20, 15:00 – Warszawa

II liga: AZS AWF Warszawa – Ósemka Siedlce 3:0 (25:12, 25:17, 25:19)

Ósemka: 4. Ewa Grzelak, 5. Weronika Brzuzy, 6. Jagoda Michałek, 9. Maria Raszek, 10. Ilona Betke, 17. Joanna Prus-Jezierska i 14.Oliwia Pacholak (libero) oraz 7. Agnieszka Krzymowska, 8. Aleksandra Jatczak (libero), 16. Małgorzata Banasiak