Sprinterskie Drezno niepomyślne dla siedlczan

Odległe lokaty zajmowali Maciej Staręga i Piotr Sobiczewski w sprintach zorganizowanych w ramach Pucharu Świata w niemieckim Dreźnie.

W dniach 19-20 grudnia do niemieckiego Drezna zawitali narciarze, by powalczyć o punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. To ostatnie w tym roku zawody tej rangi.

W składzie reprezentacji Polski na powyższe zawody znalazł się tradycyjnie Maciej Staręga (UKS Rawa Siedlce). Oprócz niego szansę na debiut w PŚ otrzymał jego kolega klubowy, Piotr Sobiczewski, trenujący z kadrą młodzieżową.

Siedlczanie mieli doskonałą okazję, by pokazać się z dobrej strony, tym bardziej, że w „rozkładzie jazdy” były sprinty techniką dowolną (sobota) i team sprinty (niedziela). Wydaje się, że w tej konkurencji na co dzień radzą sobie najlepiej. Ponadto w dalszym ciągu w zawodach nie brali udziału reprezentanci Skandynawii (Norwegia, Finlandia, Szwecja).

Niestety obu naszym narciarzom nie udało się przebrnąć kwalifikacji sprintów indywidualnych. Maciejowi Starędze zabrakło niecałej sekundy by znaleźć się w gronie 30 ćwierćfinalistów. Zajął ostatecznie 42 miejsce. Piotr Sobiczewski do zwycięzcy kwalifikacji stracił prawie 17 sekund i został sklasyfikowany na 62 pozycji. To były tego dnia najlepsze lokaty reprezentantów Polski na 69 startujących.

WYNIKI – sprint (kwalifikacje)

WYNIKI – sprint

Niedzielne team sprinty również nie ułożyły się po myśli siedlczan. Maciej Staręga pobiegł w pierwszym półfinale w parze z Sebastianem Bryją. Polacy zajęli 8 lokatę (na 13 ekip) i nie wywalczyli awansu do półfinału.

WYNIKI – team sprint (półfinał A)

Z kolei Piotr Sobiczewski w duecie z Robertem Bugarą w półfinale B, w trakcie rywalizacji zostali zdublowani i dotarli do mety jako ostatni.

WYNIKI – team sprint (półfinał B)

W klasyfikacji końcowej zespół ze Staręgą sklasyfikowano na 16 pozycji, a team z Sobiczewskim zajął 26 miejsce.

WYNIKI – team sprint (klasyfikacja końcowa)

źródło: własne / skipol; foto: Patrycja Korczewska (sportsinwinter.pl)