Trwa świetna passa KPS. Cenne zwycięstwo nad Krispolem (fotogaleria)

W meczu 15 kolejki I ligi KPS Siedlce pokonał u siebie Krispol Września 3:1.

KPS Siedlce przystąpił do środowego meczu opromieniony czterema zwycięstwami z rzędu. – Grudzień jest dla nas znakomity. Oczywiście nie graliśmy z czołówką ligi, ale rozgrywki są nieprzewidywalne. W ostatnim meczu graliśmy z beniaminkiem z Białegostoku, który jest w dole tabeli, a grał bardzo dobrze i nawiązał z nami wyrównaną walkę – mówił trener Mateusz Grabda w rozmowie ze SportSiedlce (cały wywiad).

W środę rywalem KPS Siedlce był niżej notowany Krispol Września, który postawił siedlczanom trudne warunki. Goście już w pierwszym secie pokazali, że będą równorzędnym przeciwnikiem dla KPS. Podopieczni Grabdy w połowie premierowej odsłony prowadzili 16:14, jednak w kolejnych minutach do głosu doszli zawodnicy Krispolu. Ostatni punkt z prawego skrzydła zdobył dla rywali Mateusz Linda 25:23.

Siedlczanie wygrali trzy kolejne partie, ale zwycięstwo rodziło się w bólach. Kilkanaście minut później wynik seta rozstrzygnął się w grze na przewagi. Najpierw skutecznie z prawego skrzydła zaatakował Mateusz Kańczok, a następnie Jakub Strulak blokiem zatrzymał Łukasza Kalinowskiego. Goście mają czego żałować w trzecim secie, w którym prowadzili już 24:22 i wydawało się, że nic nie zabierze im zwycięstwa. W końcówce przy zagrywkach Szymona Berezy, gospodarze włączyli jednak piąty bieg. Ponownie w roli głównej był Kańczok, który zablokował atak przeciwnika.

Nie mniejsze emocje były w czwartym secie. Walka toczyła się punkt za punkt i żadna ze stron nie potrafiła wypracować większej przewagi. Ostatni punkt w meczu zdobył pewnym atakiem Janusz Górski (25:23).

PLANY KPS

W 2021 roku pierwszym rywalem KPS Siedlce będzie BBTS Bielsko-Biała. Pojedynek odbędzie się 6 stycznia w Siedlcach.

30.12.20, 17:00 – Siedlce (hala ARMS)

I liga: KPS Siedlce – Krispol Września 3:1 (23:25, 26:24, 26:24, 25:23)

KPS: 3. Radosław Nowak,  4. Mateusz Kańczok, 5. Jakub Strulak, 7. Damian Dobosz, 10. Janusz Górski, 18. Szymon Bereza i 16. Patryk Waloch (libero) oraz 6. Przemysław Kupka, 8. Dawid Pawlun, 14. Jacek Ziemnicki

MVP: Mateusz Kańczok