czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Staręga z punktami na inaugurację Tour de Ski

W szwajcarskim Val Müstair rozegrano pierwszy etap tegorocznego Tour de Ski. Maciej Staręga (UKS Rawa Siedlce) okazał się jedynym Polakiem, który zdobył punkty.

Od biegu sprinterskiego stylem dowolnym w szwajcarskim Val Müstair rozpoczęła się jubileuszowa, bo piętnasta edycja cyklu Tour de Ski.

W noworocznych zawodach spośród ośmiorga startujących Polaków i Polek, jedynym, któremu udało się zakwalifikować do najlepszej „30” był Maciej Staręga. Zawodnik UKS Rawa Siedlce ostał sklasyfikowany na 26 miejscu. Do zwycięzcy kwalifikacji, Włocha Federico Pellegrino stracił 8,39 sekundy.

Staręga w ćwierćfinale rywalizował w biegu trzecim, w którym najlepszy okazał się Francuz Richard Jouve. Polak zajął 5 miejsce i nie awansował do półfinału. Całe zawody, podobnie jak kwalifikacje, wygrał Federico Pellegrino. Siedlczanin został sklasyfikowany na 24 pozycji.

2 i 3 stycznia zawody rozgrywane w ramach Tour de Ski, również odbędą się w szwajcarskim Val Müstair. W sobotę zawodnicy walczyć będą na dystansach techniką klasyczną, natomiast na niedzielę zaplanowano bieg pościgowy stylem dowolnym.