KPS wraca na właściwe tory. Drugie zwycięstwo nad Lechią (fotogaleria)

W meczu 17 kolejki I ligi KPS Siedlce pokonał u siebie Lechię Tomaszów Mazowiecki 3:0.

Podopieczni Mateusza Grabdy po świętach Bożego Narodzenia mają bardzo napięty terminarz. W środę przegrali pierwszy mecz od kilku tygodni, ulegając faworytowi z Bielska-Białej (0:3). W sobotę rywalem KPS była niżej notowana Lechia Tomaszów Mazowiecki.

Siedlczanie wygrali ten mecz 3:0, jednak suchy wynik nie oddaje dramaturgii tego spotkania. W pierwszym secie zawodnicy KPS szybko uzyskali kilku punktowe prowadzeniem (10:5), jednak  Lechia Tomaszów po kilku minutach doprowadziła do remisu 12:12. Od stanu 19:17, przy zagrywce Jakuba Strulaka, siedlczanie „odjechali” rywalom i mimo ambicji przyjezdnych, zawodnicy KPS wygrali tę partię 25:23.

W kolejnym secie siedlczanie objęli prowadzenie 9:6. Z minuty na minutę grali coraz lepiej i w pewnym momencie wygrywali już 21:13. Od tego momentu nastąpiło rozluźnienie w szeregach KPS i po dobrych zagrywkach Bartłomieja Neroja, przewaga miejscowych zmalała go trzech punktów (22:19). Podobnie jak w pierwszym secie, siedlczanie wyszli jednak z opresji obronną ręką.

W trzeciej partii role się odwróciły i przez większą część seta dominowała Lechia. Siedlczanie przegrywali już 19:22, jednak udane ataki Janusza Górskiego pozwoliły KPS przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

PLANY KPS

Kolejnym rywalem KPS będzie Gwardia Wrocław. Pojedynek odbędzie się 14 stycznia w Siedlcach i będzie transmitowany przez stację Polsat Sport.

09.01.21, 17:00 – Siedlce (hala ARMS)

I liga: KPS Siedlce – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:0 (25:23, 25:23, 26:24)

KPS: 3. Radosław Nowak,  4. Mateusz Kańczok, 5. Jakub Strulak, 7. Damian Dobosz, 10. Janusz Górski, 18. Szymon Bereza i 16. Patryk Waloch (libero) oraz 6. Przemysław Kupka, 8. Dawid Pawlun, 14. Jacek Ziemnicki

MVP: Szymon Bereza