Mocne wejście w nowy rok. Zwycięskie derby Ósemki (fotogaleria)

W meczu 15 kolejki II ligi siatkówki kobiet, Ósemka Siedlce pokonała na swojej hali AZS AWF Biała Podlaska 3:0.

Po przerwie świąteczno-noworocznej do ligowych zmagań wróciły drugoligowe siatkarki. Na hali przy ul. Popiełuszki w Siedlcach Ósemka podejmowała rywala zza miedzy, jakim jest beniaminek z Białej Podlaskiej. Siatkarki Jarosława Plewińskiego planowały zacząć rok udanie, rewanżując się przy okazji Akademiczkom za październikową porażkę w Białej Podlaskiej 1:3.

Siedleckie siatkarki już od początku pierwszego seta prezentowały się przekonująco. Zawodniczki Ósemki wyglądały na wypoczęte i dużo bardziej pewne siebie niż w poprzednich domowych spotkaniach. Pierwsza partia co prawda przez większość czasu była wyrównana, ale w decydującym momencie u siedlczanek zaczął funkcjonować blok co w znaczącym stopniu przyczyniło się do zbudowania przewagi i wygrania 25:19.

Druga partia też była na początku wyrównana. Za każdym razem gdy Ósemka zaczęła powoli budować przewagę, Akademiczki starały się odrabiać straty. Od stanu 17:16, zdecydowanie pewniej zaczęły grać gospodynie i ostatecznie to one wygrały tę partię trzema punktami.

Na początku trzeciego seta Ósemce brakowało skuteczności i wydawało się, że bialczanki będą w stanie w tym spotkaniu jeszcze powalczyć. Wszelkie nadzieje w obozie przyjezdnych zaczęły przygasać od stanu 10:10, kiedy to siedlczanki zaczęły spokojny marsz po zwycięstwo w ostatniej partii i tym samym w całym meczu. Ostatecznie udało się przypieczętować zwycięstwo różnicą 7 punkótw dzięki efektownemu blokowi Jagody Michałek i Ewy Grzelak.

Zwycięski mecz z bialskim AZS AWF był drugą w obecnym sezonie wygraną Ósemki bez straty seta. Sobotnie zwycięstwo było także drugą w rozgrywkach wygraną na własnej hali. Podopieczne Jarosława Plewińskiego dzięki zgarnięciu kompletu punktów, zrównały się w ich ilości z zespołem z Białej Podlaskiej. Do końca sezonu pozostało jeszcze siedem kolejek.