Dotkliwa kara w związku z aferą dopingową

   
Autor:
Dodano: 2021/01/20 22:11    views 3391

Afera dopingowa z października 2019 roku ma swój ciąg dalszy. Piłkarze zamieszani w całą sytuację zostali zdyskwalifikowani na cztery lata.

Panel Dyscyplinarny II Instancji w środę rozpatrywał sprawę Pogonistów, która wpłynęła z odwołania WADA, czyli Światowej Agencji Antydopingowej. Uznano, że przyjęcie infuzji dożylnych przez zawodników było celowe, oraz że zawodnicy nie udzielili znaczącej pomocy. W związku z tym nałożono karę 4 lat dyskwalifikacji.

Kara ta dotyczy sześciu zawodników. Zdyskwalifikowani na tak długi okres zostali Aya Diouf, Tomasz Margol, Marcin Kozłowski I, Piotr Smołuch, Kacper Falon oraz Sebastian Krawczyk. Karę w zawieszeniu otrzymał natomiast siódmy z zamieszanych w aferę zawodników Artur Balicki, który jako pierwszy zdecydował się na współpracę z POLADĄ.

 

źródło: własne / onet; foto: Athletics Africa

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Wrr
Gość
Wrr
1 miesiąc 11 dni temu

A co z Pyrzyckim przez którego to wszystko sie zaczelo ?? Chyba to jakies jaja

Grrube lollo
Gość
Grrube lollo
1 miesiąc 10 dni temu

Kurwa, zawodnicy ukarani, a ten kurwa Purzec sobie gdzieś tam hula. Ludzie! Nowy zarząd powinien coś z tym zrobić. jak w Psach: władze się zmieniają a Materski zawsze w zarządzie.

marionetka
Gość
marionetka
1 miesiąc 10 dni temu

Medialny zabieg na polecenie Bańki, a sformułowania typu “uznając” oraz “znaczącej” wskazują, że jakiekolwiek formalne odwołanie od tej decyzji z duzym prawdopodobieństwem skróci karę znacząco. Polada zadowolona, a winny całego zamieszania pęka ze śmiechu…

Mam nadzieję, że klub nie odwróci sie od poszkodowanych piłkarzy oraz dołoży wszelkich starań, żeby winny został przykładnie ukarany.

Vira
Gość
Vira
1 miesiąc 10 dni temu

Daniel Purzycki lubi to…

sdl
Gość
sdl
1 miesiąc 10 dni temu

A ja mam nadzieję że jeżeli piłkarze świadomie działali i wiedzieli co robią to klub rozwiąże z nimi kontrakty, a nie będą pobierać niemałe pensje za zawieszenie. Żadna korzyść dla klubu z tych zawodników. A klub nie caritas

wyborca
Gość
wyborca
1 miesiąc 10 dni temu

gorzej będzie jak zawodnicy wytoczą klubowi sprawy cywilne za to że nie mogą wykonywać zawodu i zarobkować.

F3....
Gość
F3....
1 miesiąc 10 dni temu

Jeżeli ” wytoczą :” jakoweś sprawy to mają marne szanse na wygraną. Skoro, jak twierdzi Panel, przyjęcie infuzji było celowe czyli świadome (pomimo szkoleń antydopingowych) wiedzieli na co się narażają łącznie z brakiem możliwości wykonywania zawodu, w przypadku wykrycia. “Panel Dyscyplinarny II Instancji z odwołania WADA postanowił o zwiększeniu kary zawodnikom Pogoni Siedlce. Uznając, że przyjęcie infuzji dożylnych przez zawodników było celowe oraz że zawodnicy nie udzielili żadnej znaczącej pomocy, nałożono karę czterech lat dyskwalifikacji” – potwierdził na Twitterze dyrektor POLADA Michał Rynkowski.”

Polonista
Gość
Polonista
1 miesiąc 8 dni temu

Wy z F3 goncie na legle

Jatoja
Gość
Jatoja
1 miesiąc 10 dni temu

Można przyjąć taką teorię, że byli świadomi co robią i z własnej woli przyjęli infuzję znając konsekwencje. Jednak fakt jest taki, że nie byli tam prywatnie tylko zostali wysłani tam przez klub i nie ważne przez kogo i za czyją wiedzą i jest mi naprawdę wielki wstyd że to mój klub Pogoń Siedlce.

dedo
Gość
dedo
1 miesiąc 10 dni temu

Pogoń powinna zostać zdegradowana do 4 ligi za takie wały. Kara odjęcia punktów to jakiś żart. Dyskwalifikacja dożywotnia dla tych oszustów.

..F3
Gość
..F3
1 miesiąc 10 dni temu

To nie były małe dzieci z przeszkola, że można je wysłać gdzie chcesz. Dorośli faceci, z których część odmówiła wlewów. Trzeba szanować siebie i przeciwników a nie kombinować. Jak poźniej spojrzeć w lustro i kibicom w oczy. Ktoś to wszystko wymyślił za cichym przyzwoleniem innych. W jakim celu czy celach ? niech każdy sam sobie odpowie. Wiadro witamin miało dać wygraną we wszystkich meczach 🙂

Kibic
Gość
Kibic
1 miesiąc 10 dni temu

Do F3 Mamy pewność,że część
zawodników odmówiła? Czy może jeszcze nie zdążyli wziąć?
A Puzon się z nich śmieje i nic mu nie zrobią bo nawet nie stawia się na przesłuchanie.

Art
Gość
Art
1 miesiąc 10 dni temu

Ciekawi mnie czy ktoś z zarządu miał jakiś wgląd w to co robi purzycki. Czy byli tylko pionkami? Jak klub zachowa się teraz wobec ukaranych? Obawiam się że się na nich wypnie. PR i tak mamy w kraju do du.y. niedługo nikt nie będzie chciał w Siedlcach.

Vira
Gość
Vira
1 miesiąc 9 dni temu

Piotrek Smołuch
“Najbardziej oburza mnie, że tylko my ponosimy konsekwencje, gdy są twarde argumenty, że to odbyło się na zlecenie trenera Purzyckiego. On jeszcze powiedział, że ma to w dupie, bo się wybieli. Słyszała to cała drużyna. Są zeznania dwudziestu chłopaków, że to decyzja trenera.”

Brawo panie puzon.Tak sie fachowo pali mosty w swoim rodzinnym mieście.Lepiej dla ciebie jak na stadionie juz nigdy sie nie pojawisz bo ci jeszcze ktos znienacka napluje w ryło.

Kibic
Gość
Kibic
1 miesiąc 9 dni temu

Na 90 minut w transery 2 liga jest nieoficjalnie ,że przychodzi Kacper Falon,a przecież On jes ukarany 4 letnią dyskwalifkacją.
Proszę o wyjaśnienie.

qqq
Gość
qqq
1 miesiąc 9 dni temu

Kacper był wypożyczony od nas do Olimpii, która po dyskwalifikacji zakończyła wypożyczenie. Ma dalej ważny kontakt z Pogonią, więc formalnie do niej wraca, nawet jeśli nie będzie mógł grać

Et.
Gość
Et.
1 miesiąc 9 dni temu

Dzięki za informacje.

Maro
Gość
Maro
1 miesiąc 8 dni temu

Szanowny Zarządzie .
Wstyd ,że nie macie odwagi wziąć w obronę tak dotkliwie ukaranych swoich byłych i obecnych zawodników.Przecież to stało się w klubie z którym mieli podpisane profesjonalne kontrakty i klub za nich odpowiada.Do tej sytuacji doprowadził pan Purzycki ,który był najpierw członkiem zarządu,potem,dyrektorem generalnym a następnie trenerem..On o wszystkim decydował.
Obecny Zarząd jest kontynuacją poprzedniego.To nie jest nowa Pogoń.Są jeszcze odwołania do sądu cywilnego.
Panie prezesie odwagi w obronie byłych piłkarzy terzeba pomóc aby chociaż zmniejszyć drakońskie kary.
Z poważaniem
Stary kibic

wpDiscuz
Sponsorzy

Patronat medialny