Po Nafciarzach czas na Stomil

   
Autor:
Dodano: 2021/01/22 11:29    views 723

Przez tydzień w Siedlcach przebywali piłkarze ekstraklasowej Wisły Płock. W tym czasie podopieczni Radosława Sobolewskiego rozegrali dwa sparingi, ale i byli zmuszeni walczyć z zimą.

Pomimo trudnej sytuacji pandemicznej większość polskich klubów zdecydowało się przygotowywać w cieplejszym klimacie niż Polski. Wiślacy znaleźli się w mniejszości i postanowili zostać nad… Wisłą. Zgrupowanie w Siedlcach to nie była całkowite novum dla klubu z północnego Mazowsza. Latem 2017 roku Nafciarze przygotowywali się do wyzwań czekających na nich w Ekstraklasie. W kadrze ówczesnej Wisły byli późniejsi piłkarze Pogoni: Dawid Kieplin oraz Dominik Kun.

Być może wśród 32 piłkarzy obecnej Wisły znajdują się przyszli piłkarze Pogoni. Jeden z nich ma za sobą grę w Siedlcach, i to udaną. 30-letni Krzysztof Kamiński ponad 10 lat temu bronił bramki MKP na poziomie III ligi.

– W trakcie mojego pobytu w Pogoni graliśmy na starym stadionie, trenowaliśmy na tyłach marketu w centrum miasta, a przebieraliśmy się w ciasnych szatniach. Teraz obiekt jest świetny – powiedział Kamyk.

Trenerem Wisły jest Radosław Sobolewski. W trakcie bogatej kariery zwiedził wiele miast i stadionów, w tym siedlecki.

– Znam ten obiekt. W trakcie kursu w Szkole Trenerów w Białej Podlaskiej byliśmy w Siedlcach na treningu pokazowym – powiedział Sobolewski.

Nafciarze spędzili w Siedlcach tydzień. Pech chciał, że ich pobyt zbiegł się w czasie z wizytą “bestii ze wschodu”, czyli atakowi mroźnej zimy. Piłkarze i sztabowcy Wisły zgodnie twierdzili, że organizatorzy stanęli na wysokości zadania, a obiekty były odpowiednio przygotowane do treningów. Trener Sobolewski za to dodawał, że jego takie warunki nie przerażają, a piłkarze mogą zahartować się i stać się lepszymi.

W trakcie obozu Wiślacy rozegrali dwa sparingi z II-ligowcami. Najpierw pokonali 2:0 Wigry Suwałki, a następnie wygrali 2:1 z Motorem Lublin. Warto odnotować, że pierwszą bramkę w 2021 roku na siedleckim stadionie zdobył Dawid Kocyła.

Na Wiśle świat się nie kończy. Od 22 stycznia w Siedlcach przebywa Stomil Olsztyn.

Kadra Stomilu na obóz w Siedlcach

Bramkarze: Vjačeslavs Kudrjavcevs, Piotr Skiba

Obrońcy: Janusz Bucholc, Damian Byrtek, Jurich Carolina, Jakub Mosakowski, Rafał Remisz, Jonatan Straus, Filip Szabaciuk, Jakub Tecław

Pomocnicy: Kamil Dajnowski, Koki Hinokio, Mateusz Jońca, Wojciech Łuczak, Krystian Ogrodowski, Damian Sierant, Mateusz Skrzypczak, Maciej Spychała, Hubert Szramka, Sam van Huffel

Napastnicy: Grzegorz Kuświk, Adrian Szczutowski

 

źródło: własne / Stomil Olsztyn; foto: Mateusz Ludwiczak / Wisła Płock

Sponsorzy

Patronat medialny