Daleki wyjazd niestraszny KPS. Komplet punktów jedzie do Siedlec

W meczu 19 kolejki I ligi siatkarzy, podopieczni Mateusza Grabdy pokonali na wyjeździe Olimpię Sulęcin 3:1.

Siatkarze KPS Siedlce w ostatnich tygodniach mieli serię meczów we własnej hali. W ostatnim z nich pokonali Gwardię Wrocław (3:2), a spotkanie transmitowane było przez stację Polsat Sport Extra. W sobotę rywalem zespołu Mateusza Grabdy była Olimpia Sulęcin, która walczy o grę w fazie play-off.

W oddalonym o 550 km Sulęcinie, siedlczanie stoczyli trudny bój z Olimpią. W pierwszym secie KPS dotrzymywał kroku rywalom do stanu 6:6. Potem nastąpił przestój w grze zespołu z Siedlec, który kosztował ich kilka punktów. Gospodarze z minuty na minutę grali coraz lepiej i w pewnym momencie prowadzili już 19:11. W końcówce zawodnicy KPS zniwelowali przewagę Olimpii do czterech punktów (25:21). Dobra końcówka pierwszej partii spowodowała, że siedlczanie w drugiej dominowali już na parkiecie. Łącznie pozwolili rywalom zdobyć zaledwie 15 punktów.

Kolejne dwa sety były już zdecydowanie bardziej wyrównane. W trzeciej partii minimalną przewagę posiadała Olimpia, jednak w końcówce KPS doprowadził do remisu 20:20. Doszło do gry na przewagi, w której triumfowali siedlczanie. Najpierw pewnym atakiem popisał się Przemysław Kupka, a następnie Janusz Górski blokiem zatrzymał atak Mateusza Paszkowskiego. W kolejnej partii goście z Siedlec poszli za ciosem i od stanu 7:7 zaczęli budować swoją przewagę. Gospodarze mieli problem, żeby zatrzymać Kupkę, który zdobył w sobotni wieczór statuetkę MVP.