sobota, 20 kwietnia 2024r.

Siedlczanie poza podium narciarskich mistrzostw Polski seniorów

W pierwszej części seniorskich mistrzostw Polski w biegach narciarskich, reprezentantom UKS Rawa Siedlce nie udało się wywalczyć miejsca na podium. Bliski tego celu był dwukrotnie Maciej Staręga: raz indywidualnie, raz w parze z Piotrem Sobiczewskim.

W dniach 21-24 stycznia na trasach Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów i młodzieżowców w biegach narciarskich (pierwsza część). Zawody były jednocześnie zawodami Pucharu Grupy Azoty, czyli Pucharu Polski Polskiego Związku Narciarskiego w biegach narciarskich.

Uczestnicy rywalizowali o mistrzowskie tytuły w team sprintach stylem klasycznym, oraz na dystansach klasykiem i łyżwą. Panie walczyły na dystansach 5 km F i 10 CL, panowie 10 km F i 15 km CL.

Podopiecznym Grzegorza i Marii Staręgów nie udało się wywalczyć medalu. Najbliżej tego był Maciej Staręga, który zajął czwarte miejsce w biegu na 15 km stylem klasycznym. Ponadto Maciek był także czwarty w rywalizacji team sprintu, w duecie z Piotrem Sobiczewskim.