Pechowa trzynastka (fotogaleria)

W meczu 13 kolejki UKS Basket Siedlce przegrał 74:84 z UKS Gim 92 Ursynów Warszawa.

Siedlczanie chcieli zrewanżować się rywalom za wyraźną porażkę, którą ponieśli prawie dwa miesiące temu.

Przez niemal pełne 40 minut Basket gonił wynik. W pierwszej połowie siedlczanie zupełnie nie radzili sobie z wysokim pressingiem rywali. Na półmetku drużyna Rafała Sobiły przegrywała 37:47.

W drugiej połowie siedlczanie zrobili wiele, aby zniwelować 10-punktową stratę. W najlepszym momencie byli o włos od odrobienia strat (49:53), ale koszykarze ze stolicy w kluczowych momentach popełniali mniej błędów. W ostatniej kwarcie przewaga UKS Gim 92 oscylowała w okolicach kilkunastu punktów, ale ostatecznie skończyło się wygraną 84:74.

PLANY BASKETU

6 lutego o 12:30 Basket zagra w Komorowie z miejscowym UKS Akademia Koszykówki.

31.01.21, 17:00 – Siedlce (hala ARMS)

III liga: UKS Basket Siedlce – UKS Gim 92 Ursynów Warszawa 74:84 (21:27, 16:20, 19:19, 18:18)

Basket: 9. Tomasz Gustołek 28, 5. Sławomir Wasilewski 13, 15. Dawid Kołodziński 11, 11. Jakub Zawadzki 11, 14. Jan Lipiński 5, 12. Kamil Borkowski 4, 6. Przemysław Bosek 2, 13. Michał Borkowski, 8. Kamil Kalicki