Norwid nie zatrzymał siedlczan. Trwa świetna passa KPS (fotogaleria)

W meczu 22 kolejki I ligi KPS Siedlce pokonał Norwid Częstochowa 3:2.

Siedlczanie idą jak burza. W środę odnieśli trzynaste zwycięstwo w tym sezonie, pokonując na wyjeździe AGH Kraków (3:1). W sobotę poprzeczka została zawieszona jeszcze wyżej, gdyż rywalem ekipy z Mazowsza był czwarty zespół w tabeli – Norwid Częstochowa. – Na pewno liczymy na nasz serwis i blok, ale oczywiście wszystkie elementy będą bardzo istotne – mówił przed meczem przyjmujący Michał Wójcik.

Sobotni pojedynek był dla siedlczan prawdziwą huśtawką nastrojów. Przez dwa sety wszystko dla KPS układało się niemal perfekcyjnie. W pierwszej odsłonie gospodarze szybko uzyskali kilku punktowe prowadzenie, które utrzymali do końca seta. W drugiej partii od stanu 10:10, siedlczanie całkowicie przejęli kontrolę nad spotkaniem i później pozwolili rywalom zdobyć tylko 5 punktów. Łatwo wygrany set mógł jednak uśpić gospodarzy, którzy od trzeciej odsłony zaczęli popełniać błędy. Szwankowała zagrywka oraz blok, a po drugiej stronie siatki nie do zatrzymania byli Damian Kogut oraz Mikołaj Szewczyk. Mimo ogromnych chęci, siedlczanie nie potrafili w trzeciej i czwartej partii przeciwstawić się rywalom.

W tie-breaku gospodarze pokazali swoją najlepszą wersję. KPS znów dominował w zagrywce, w której świetnie spisali się Jakub Strulak oraz Mateusz Kańczok. Podopieczni Mateusza Grabdy gładko wygrali tego seta 15:7 i cały mecz 3:2.

PLANY KPS

W kolejnym meczu KPS Siedlce zagra u siebie z Mickiewiczem Kluczbork. Spotkanie transmitowane będzie przez stację Polsat Sport Extra.

06.02.21, 17:00 – Siedlce (hala ARMS)

I liga: KPS Siedlce – Norwid Częstochowa 3:2 (25:21, 25:15, 22:25, 19:25, 15:7)

KPS: 3. Radosław Nowak,  4. Mateusz Kańczok, 5. Jakub Strulak, 10. Janusz Górski, 13. Michał Wójcik, 18. Szymon Bereza i 16. Patryk Waloch (libero) oraz 8. Dawid Pawlun, 11. Patryk Szymański, 14. Jacek Ziemnicki i 1. Adrian Potera (libero)

MVP: Mateusz Kańczok