Dwa złote medale kadetek WLKS w Karlinie

   
Autor:
Dodano: 2021/02/07 0:07    views 528

W Karlinie i Miliczu odbyły się pierwsze w tym roku w Polsce zawody zapaśnicze. Miały one rangę Pucharu Polski. Wśród startujących byli reprezentanci WLKS Siedlce-Nowe Iganie.

W dniach 5-6 lutego w Karlinie rozegrany został I Puchar Polski kadetek. Były to jednocześnie eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

W gronie 136 uczestniczek, było pięć reprezentantek WLKS Siedlce-Nowe Iganie. Dwie z nich spisały się perfekcyjnie. W kat. 49 kg nie miała sobie równych Joanna Samsonowicz. Triumfem w kat. 69 kg zakończyła zawody inna zapaśniczka WLKS, Wiktoria Udenyi.

W mocno obsadzonej kategorii wagowej – 53 kg, walczyły trzy pozostałe zawodniczki z naszego miasta. Niestety im już nie poszło tak dobrze. Szesnaste miejsce zajęła Natalia Klimiuk, osiemnasta była Klaudia Podgórzak, a dwie pozycje niżej sklasyfikowano Dagmarę Wróblewską.

WLKS w klasyfikacji drużynowej zajął wysokie 5 miejsce na 57 klubów.


Podczas gdy młode zapaśniczki WLKS walczyły w Karlinie, w Miliczu rywalizowali przedstawiciele sekcji zapaśniczej siedleckiego klubu. W mieście położonym niedaleko Wrocławia przeprowadzono zawody Pucharu Polski seniorów. W tej imprezie swoje możliwości sprawdzali, będą jeszcze w wieku juniora, zapaśnicy WLKS.

Najlepiej zaprezentował się Adrian Gorczyca zajmując piątą lokatę w kat. 70 kg. W pierwszych dziesiątkach znaleźli się ponadto: Sebastian Pielaciński – dziewiąty w kat. 65 kg oraz Dominik Żuraw – dziesiąty w kat. 86 kg. Na odległej osiemnastej pozycji sklasyfikowano Patryka Kostrzewskiego startującego w kat. 74 kg.

 

źródło: własne / sportzona; foto: Norbert Warchoł (Na zapaśniczej macie)

KONTRAHENCI

Patronat medialny