Sparta zdobyta. Zwycięstwo Ósemki w stolicy

W meczu 19 kolejki II ligi siatkówki kobiet, Sparta Warszawa przegrała z Ósemką Siedlce 0:3.

Faworytem meczu w Warszawie były gospodynie, plasujące się od siedlczanek przed sobotnim spotkaniem o trzy pozycje wyżej w tabeli. Siatkarki Jarosława Plewińskiego chciały się w meczu ze Spartą zrewanżować za listopadową porażkę w Siedlcach 2:3.

Mecz ze Spartą układał się po myśli siatkarek Ósemki od samego początku. Siedleckie zawodniczki wypracowały w pierwszym secie zdecydowane prowadzenie 11:3 i nie oddały go już do końca partii. W drugim secie spotkanie było w zasięgu gospodyń do stanu 7:9. Od tego momentu na parkiecie istniały tylko siatkarki Ósemki. Dziewięciopunktowe zwycięstwo przyjezdnych w tej części meczu nie pozostawiło złudzeń. W trzecim secie rozkojarzone siatkarki Sparty, podobnie jak w poprzednich częściach meczu, nie potrafiły nawet przez chwilę zagrozić Ósemce. Mecz zakończyła kąśliwa zagrywka Weroniki Brzuzy.

Dzięki zwycięstwu ze Spartą, Ósemka dopisała do swojego dorobku w tabeli trzy punkty. Siedlczanki legitymują się aktualnie w lidze bilansem 7-10, w tym 5-4 na wyjazdach.

PLANY ÓSEMKI

W 20 kolejce gier, Ósemka rozegra domowe spotkanie z Chemikiem Olsztyn. Mecz zaplanowano na sobotę 27 lutego.

13.2.21, 13:00 – Warszawa

II liga: Sparta Warszawa – Ósemka Siedlce 3:0 (18:25, 16:25, 20:25)

Ósemka: 4. Ewa Grzelak, 5. Weronika Brzuzy, 6. Jagoda Michałek, 7. Agnieszka Krzymowska, 10. Ilona Betke, 17. Joanna Prus-Jezierska i 14.Oliwia Pacholak (libero) oraz  13. Julia Szwed