Puchar Polski w sumo. Nowakowski dwukrotnie na podium

Troje reprezentantów WLKS Siedlce-Nowe Iganie rywalizowało w zawodach Pucharu Polski w sumo, które odbyły się w Dębicy.

Drugi weekend lutego przyniósł polskim sportowcom pasjonującym się sumo, pierwsze w tym roku ważne zawody pod egidą Polskiego Związku Sumo. Był to Puchar Polski w kat. seniora i juniora. W Dębicy na dohyō walczyło ponad 200 zawodników z kilkudziesięciu klubów.

Swoich sił w Dębicy spróbowali także reprezentanci WLKS Siedlce-Nowe Iganie, specjalizujący się na co dzień w zapasach.

W kat. 55 kg juniorek srebrny medal wywalczyła Joanna Samsonowicz. Jej młodszy o dwa lata kolega klubowy Bartłomiej Nowakowski postanowił się sprawdzić (już nie po raz pierwszy) w dwóch kategoriach wagowych. W jednej i drugiej odniósł sukces. W kat. 60 kg stanął na drugim stopniu podium, a w kat. 70 kg był trzeci.

W zmaganiach seniorów wziął udział Dominik Żuraw. Podobnie jak Nowakowski, wystartował w dwóch kategoriach. W obu został sklasyfikowany na piątej pozycji (kat. 85 kg i kat. 92 kg).

źródło: własne / sportzona; foto: Web