czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Telewizja służy KPS. Ważne zwycięstwo nad Mickiewiczem (fotogaleria)

W meczu 23 kolejki I ligi KPS Siedlce pokonał Mickiewicza Kluczbork 3:1. Spotkanie transmitowane było przez stację Polsat Sport Extra.

Po raz ostatni siedlczanie pojawili się na parkiecie 6 lutego, gdy po tie-breaku pokonali Norwid Częstochowa. Kolejny mecz z BAS Białystok został przełożony na inny termin. W czwartek rywalem zespołu Mateusza Grabdy był Mickiewicz Kluczbork.

KPS Siedlce podtrzymał efektowną passę zwycięstw, ale to nie był łatwy mecz dla gospodarzy. Pokazał to już pierwszy set, w którym oba zespoły pokazały świetną siatkówkę. Przy zagrywkach Jakuba Strulaka, KPS wyszedł na prowadzenie 12:9, jednak po drugiej stronie przewagę w polu serwisowym uzyskał Łukasz Owczarz. KPS słynie z tego, że świetnie spisuje się w końcówkach setów i nie inaczej było także w premierowej odsłonie. Kilka minut później kontrolę nad spotkaniem przejęli zawodnicy Mickiewicza. Goście z łatwością powiększali swoją przewagę, w efekcie czego pewnie wygrali drugą odsłonę do 19.

Kolejne dwa sety były zdecydowanie bardziej emocjonujące. Trzeciego za sprawą Filipa Frankowskiego lepiej rozpoczęli goście (5:1). Ten sam gracz miał jednak spore problemy z przyjęciem, co skrzętnie wykorzystywali zawodnicy z Siedlec. Gospodarzom w połowie tej partii udało się doprowadzić do remisu 15:15, a potem walka toczyła się punkt za punkt. Podobnie jak w pierwszym secie, nerwową końcówkę na swoją stronę przechylili siatkarze KPS. Nie mniej emocjonująca była czwarta partia, w której kapitalna gra m.in Janusza Górskiego sprawiła, że siedlczanie zdobyli bardzo ważne trzy punkty.

PLANY KPS

Kolejny mecz siedlczanie rozegrają dopiero 3 marca, a ich rywalem będzie beniaminek ze Świdnika.

18.02.21, 20:30 – Siedlce (hala ARMS)

I liga: KPS Siedlce – Mickiewicz Kluczbork 3:1 (25:22, 19:25, 28:26, 25:23)

KPS: 3. Radosław Nowak, 4. Mateusz Kańczok, 5. Jakub Strulak, 10. Janusz Górski, 13. Michał Wójcik, 18. Szymon Bereza i 16. Patryk Waloch (libero) oraz 7. Damian Dobosz, 8. Dawid Pawlun, 11. Patryk Szymański, 14. Jacek Ziemnicki

MVP: Janusz Górski