Chemik pokonany. Komplet punktów Ósemki (fotogalerie)

W meczu 20 kolejki II ligi siatkówki kobiet, Ósemka Siedlce pokonała na własnym obiekcie Chemika Olsztyn 3:1.

Dla nie walczącej już o awans Ósemki Siedlce, jednym z trzech ostatnich w tym sezonie przeciwników był Chemik Olsztyn. Drużyna ze stolicy województwa warmińsko-mazurskiego liczyła na odgryzienie się za grudniową porażkę z siedlczankami w Olsztynie, kiedy to padł wynik 1:3 dla przyjezdnych.

Ósemka wygrała pierwszego seta minimalnie. W drugiej partii siedlczanki nie pozostawiły żadnych złudzeń rywalkom, wygrywając tę część spotkania różnicą 10 punktów. Pod koniec drugiego seta bolesnej kontuzji doznała Ilona Betke, która nabawiła się urazu stawu skokowego i do końca spotkania nie wróciła już na parkiet. Wybite z rytmu stratą koleżanki, zawodniczki Ósemki nie potrafiły zamknąć spotkania w trzecim secie. Mimo czasu wziętego przez trenera Jarosława Plewińskiego przy stanie 17:20, nie udało się odrobić strat i ta część spotkania padła łupem Chemika. Przez większość czwartego seta oba zespoły toczyły wyrównany bój, ale im bliżej końca partii, tym więcej argumentów w ataku miały siedlczanki. Mecz zakończyła atakiem z lewego skrzydła Agnieszka Krzymowska.

Aktualny bilans Ósemki to 8 zwycięstw i 10 porażek, z czego zwycięstwo z Chemikiem było dla siedlczanek dopiero trzecim domowym zwycięstwem w tym sezonie.