Zmiennicy nie dali rady. Sparingowa porażka z Olimpią Zambrów (fotogaleria)

W niedzielnym spotkaniu sparingowym Pogoń Siedlce przegrała z trzecioligową Olimpią Zambrów 0:3.

W sobotę Pogoniści wznowili zmagania w II lidze, ale w niedzielne przedpołudnie rozegrali kolejne spotkanie sparingowe. W pojedynku z trzecioligową Olimpią Zambrów szanse od Bartosza Tarachulskiego otrzymali zmiennicy.

Po kwadransie rywalizacji padła pierwsza bramka, gdy po uderzeniu głową piłkę do siatki skierował Przemysław Jastrzębski. Nieoczekiwanie po tym trafieniu za ciosem poszła Olimpia. W 20 minucie po błędzie w defensywie wynik na 2:0 podwyższył Rafał Kalinowski. 7 minut później siedlczanie mogli zdobyć bramkę kontaktową, ale sytuacji sam na sam z bramkarzem nie zdołał wykorzystać Rafał Adamek. Przed przerwą groźnie uderzał jeszcze Krzysztof Kołodziej, jednak i tym razem skutecznie interweniował Mateusz Taudul.

W drugiej połowie Pogoniści próbowali odrobić straty, jednak nie potrafili oni znaleźć drogi do siatki. Próby m.in. Adamka, czy też Marcina Kozłowskiego kończyły się niepowodzeniem. Kolejnych szans szukała także ekipa z Zambrowa. Bliski szczęście po jednym ze strzałów był Patryk Malinowski. Ostatecznie przyjezdni zadali jeszcze jeden cios. W 84 minucie Kacper Głowicki z Kamilem Zalewskim rozmontowali siedlecką defensywę, a akcję skutecznie wykończył drugi z wymienionej dwójki. Pogoń w niedzielnym sparingu uległa Olimpii 0:3.

W drużynie Pogoni po raz kolejny zagrali zawodnicy z zespołu rezerw oraz juniorów: Jakub Jopek, Szymon Mucha, Dominik Leszczuk oraz Marcin Kuć. Z kolei w Olimpii zagrali eks-Pogoniści Jakub Bieliński, Paweł Łydkowski i Marcin Paczkowski. Ponadto trenerem bramkarzy ekipy z Zambrowa jest pracujący w przeszłości w siedleckim klubie Mirosław Bołbotowski.

W kolejną niedzielę 7 marca Pogonistów czeka ligowe starcie z Chojniczanką Chojnice.

28.02.21, 11:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Sparing: Pogoń Siedlce – Olimpia Zambrów 0:3 (0:2)

Bramki: Przemysław Jastrzębski 15, Rafał Kalinowski 20, Kamil Zalewski 84

Pogoń: 97. Bartosz Klebaniuk – 28. Jakub Jopek (74, 20. Szymon Mucha), 18. Ivan Očenáš, 15. Piotr Pierzchała, 2. Krystian Miś – 26. Dominik Leszczuk, 10. Marcin Kozłowski, 4, Oskar Sewerzyński (74, 34. Marcin Kuć), 93. Krzysztof Kołodziej, 32. Dawid Nojszewski – 77. Rafał Adamek

Olimpia: Mateusz Taudul (65 Jakub Bieliński) – 17. Bartosz Gołaszewski (65, 16. Adam Wyszomierski), 2. Marcin Paczkowski, 27. Paweł Łydkowski (65, 5. Mateusz Maliszewski) – 9. Przemysław Jastrzębski (46, 18. Daniel Kraska), 8. Bruno Garcia Roque (46, 4. Bartosz Ciborowski), 14. Patryk Malinowski (79, 8. Bruno Roque Garcia), 11. Monir Abdeselam – 6. Kacper Głowicki (46, 10. Mariusz Wierzbowski), 21. Paweł Tomkiewicz (46, 7. Kamil Zalewski), 3. Rafał Kalinowski (79, 6. Kacper Głowicki)

Sędzia: Daniel Miler (Siedlce)