DMP w podnoszeniu ciężarów czas zacząć

   
Autor:
Dodano: 2021/03/03 14:18    views 497

W weekend 6-7 marca zostaną zainaugurowane Drużynowe Mistrzostwa Polski w podnoszeniu ciężarów. WLKS Siedlce-Nowe Iganie po ubiegłorocznym awansie, powalczy w I lidze.

W 2021 roku do rywalizacji zgłosiło się rekordowa liczba drużyn – 28! W związku z tym pierwsza runda, która rozegrana zostanie w dniach 6-7 marca, będzie rundą kwalifikacyjną dla wszystkich debiutujących zespołów, co oznacza że 6 najlepszych zespołów będzie brało udział w rozgrywkach II ligi, a pozostałe w III lidze. W I lidze, w której w tym roku wystąpi WLKS Siedlce-Nowe Iganie, powalczy 10 teamów.

Gospodarzami pierwszej rundy będą: Polkowice, Ciechanów, Warszawa, Wierzbno, Bydgoszcz, Sędziszów Małopolski oraz Piekary Śląskie.

WLKS Siedlce-Nowe Iganie zaprezentuje się w Ciechanowie. Oprócz gospodarzy – Mazovii Ciechanów, na pomoście pokażą się debiutujące w DMP zaliczą: Cross Trening Ciechanów oraz SKF Zjednoczeni Olsztyn. – Wystawiamy najmocniejszy skład na chwilę obecną. Co niektórych wyeliminowała kontuzja, ale na szczęście mamy w zanadrzu zawodników, którzy godnie zastąpią kontuzjowanych. Liczymy, że powinniśmy uzyskać ok. 1600 pkt, co dałoby miejsce w środku tabeli. Najważniejsze żeby zawodnicy zaliczyli podejścia i poprawiali swoje rekordy. I na tym się skupiamy – powiedział jeden z trenerów WLKS, Marcin Dołęga.

II runda zostanie przeprowadzona w dniach 17-18 kwietnia, a finały zaplanowano na 4 września.

 

źródło: własne / PZPC; foto: Janusz Mazurek

Sponsorzy

Patronat medialny