czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Zimny prysznic dla KPS. Udany rewanż Avii (fotogaleria)

W meczu 25 kolejki I ligi KPS Siedlce przegrał u siebie z Avią Świdnik 1:3.

Siedlczanie przystąpili do meczu z Avią w doskonałych nastrojach. W ostatnim spotkaniu pokonali Mickiewicza Kluczbork (3:1) i dalej walczą o czwarte miejsce w rundzie zasadniczej, które daje przewagę parkietu w pierwszej rundzie play-off. Do tego niezbędne było jednak środowe zwycięstwo nad beniaminkiem ze Świdnika.

Zawodnicy KPS wygrali pierwszy mecz obu drużyn w Świdniku, ale w rewanżu nie poszło im już tak dobrze. W pierwszym secie gra gospodarzy przypominała sinusoidę. Podopieczni Mateusza Grabdy rozpoczęli bardzo nerwowo (2:5), jednak w kolejnej fazie seta świetnie dysponowani byli w bloku (12:8). Siedlczanie byli na najlepszej drodze, aby wygrać premierową odsłonę (23:21), ale w końcówce partii zawiodło przyjęcie.

Drugi set był już pod całkowitą kontrolą KPS. Goście popełniali mnóstwo błędów w ataku i z minuty na minutę rosła przewaga gospodarzy. To był jednak pierwszy i ostatni wygrany set przez KPS. Podopieczni Witolda Chwastyniaka w trzeciej partii znakomicie grali w zagrywce. Za sprawą Karola Rawiaka goście wypracowali sobie kilku punktowe prowadzenie, którego nie oddali do końca seta. W czwartej odsłonie przyjezdni poszli za ciosem i zasłużenie zdobyli trzy punkty.

W zespole Avii wystąpiło trzech byłych siatkarzy KPS: Wiktor Nowak, Karol Rawiak i Jakub Guz. Trenerem beniaminka jest Witold Chwastyniak.

PLANY KPS

W kolejnym meczu KPS Siedlce zagra na wyjeździe z Visłą Bydgoszcz. Spotkanie transmitowane będzie przez Ipla tv.

03.03.21, 17:00 – Siedlce (hala ARMS)

I liga: KPS Siedlce – Avia Świdnik 1:3 (24:26, 25:14, 22:25, 19:25)

KPS: 3. Radosław Nowak,  4. Mateusz Kańczok, 5. Jakub Strulak, 10. Janusz Górski, 13. Michał Wójcik, 18. Szymon Bereza i 16. Patryk Waloch (libero) oraz 6. Przemysław Kupka, 7. Damian Dobosz, 8. Dawid Pawlun, 11. Patryk Szymański, 14. Jacek Ziemnicki

MVP: Łukasz Swodczyk (Avia)