Bez niespodzianki w Bydgoszczy. Łatwa wygrana Visły

W meczu 26 kolejki I ligi siatkarzy, podopieczni Mateusza Grabdy przegrali z Visłą Bydgoszcz 0:3.

Każda seria się kiedyś kończy. Po siedmiu zwycięstwach z rzędu, w środę siatkarze KPS Siedlce przegrali u siebie z Avią Świdnik (1:3). Beniaminek zagrał bardzo dobrze i w pełni zasłużenie zdobył trzy punkty. Siedlczanie bardzo szybko mieli okazję do zrehabilitowania się, jednak w sobotę przeciwnikiem KPS była Visła Bydgoszcz, czyli wicelider rozgrywek. – Jedziemy na ciężki teren, ale wszystko może się zdarzyć. Na pewno nie jedziemy tam na wycieczkę, nie odpuścimy – mówił przed meczem trener Mateusz Grabda.

W pierwszym meczu obu drużyn minimalnie lepsza okazała się Visła (3:2). W drugim starciu emocji było zdecydowanie mniej. Opiekun KPS zdecydował się na spore roszady w składzie. W pierwszej szóstce pojawili się Przemysław Kupka, Damian Dobosz, Dawid Pawlun czy Patryk Szymański. W zmienionym składzie siedlczanie nie potrafili przeciwstawić się wyżej notowanemu rywalowi. Najlepiej KPS spisywał się w pierwszym secie, w którym zdobył łącznie 18 punktów. W drugim zarysowała się już duża przewaga gospodarzy. Zawodnicy Visły grali znakomicie w przyjęciu. Ich mocną stroną był również blok oraz gra w obronie, dzięki której wyprowadzili skuteczne kontry. Miejscowi małym nakładem sił wygrali drugiego seta 25:14. W trzecim przewaga Visły także nie podlegała dyskusji. Oprócz MVP Michała Masnego, świetny mecz zagrał między innymi były gracz KPS – Patryk Łaba (15 punktów).