Podlasie lepsze od rezerw Pogoni (fotogaleria)

Podlasie lepsze od rezerw Pogoni

Rezerwy siedleckiej Pogoni przegrały w sparingu z Podlasiem Sokołów Podlaski 2:4.

W spotkaniu wystąpili m.in. Marcin Burkhardt i Albert Posiadała z kadry pierwszej drużyny.

Już w 5 minucie Podlasie mogło objąć prowadzenie, po tym jak Igor Łęczycki sfaulował w polu karnym Dawida Kobusa. Jedenastki nie wykorzystał jednak Hubert Fabisiak, którego strzał obronił Albert Posiadała. Trzy minuty później piłka trafiła do siatki, a gola zdobył Kobus. W 25 minucie Posiadała ponownie skapitulował po strzale Kobusa w sytuacji sam na sam z bramkarzem. W 33 minucie czerwoną kartką za uderzenie przeciwnika został ukarany zawodnik Podlasia – Mohamad El Azouan.

Po zmianie stron zespół z Sokołowa Podlaskiego podwyższył na 3:0, a do siatki trafił były Pogonista – Dominik Barciak. Chwilę wcześniej czerwoną kartkę ujrzał Pogonista – Maciej Litwiński, za brutalny faul. Kolejne dwie bramki w spotkaniu padły łupem Pogonistów. Najpierw Kamil Dmowski trafił do bramki w zamieszaniu pod bramką rywala, a w 63 minucie Jan Helak głową strzelił kontaktowego gola. Wynik w 77 minucie ustalił Dawid Makuch nie dając szans Sebastianowi Wasilczykowi w sytuacji sam na sam.

W Podlasiu zagrali byli piłkarze Pogoni: Dominik Barciak, Mateusz OmieciuchMichał Panufnik i Jakub Woźniak.

PLANY POGONI II

Kolejny sparing Pogoń II rozegra w sobotę 13 marca o 14:00 z Hutnikiem Huta Czechy.

07.03.21, 12:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Sparing: Pogoń II Siedlce – Podlasie Sokołów Podlaski 2:4 (0:2)

Bramki: Kamil Dmowski 58, Jan Helak 63 – Dawid Kobus 8, 25, Dominik Barciak 49, Dawid Makuch 77

W 5 minucie Hubert Fabisiak (Podlasie) nie wykorzystał rzutu karnego (Albert Posiadała obronił).

Pogoń II: 1. Albert Posiadała (64, 1. Sebastian Wasilczyk) – 17. Jakub Jopek (46, 25. Maciej Litwiński; 48, 17. Jakub Jopek), 31. Igor Łęczycki (46, 15. Dawid Ardej), 18. Marcin Burkhardt, 20. Jakub Grzebieliszewski (46, 32. Przemysław Misiak) – 4. Dawid Płudowski, 4. Przemysław Rodak, 13. Kamil Dmowski (62, 10. Krystian Mikołajewski), 14. Maciej Gawinkowski (46, 23. Marcin Kuć), 7. Jan Helak – 11. Sebastian Bober (73, 28. Kacper Skwierczyński)

Żółte kartki: Jan Helak 32, Przemysław Rodak 33 – Mohamad El Azouan 22

Czerwone kartki: Maciej Litwiński 47 (za brutalny faul) – Mohamad El Azouan 33 (za uderzenie przeciwnika)

Sędzia: Krzysztof Borkowski (Siedlce)

źródło: MKP Pogoń Siedlce; foto: Kamil Sulej