Hutnik pokonany. Wygrana rezerw w sparingu (fotogaleria)

Hutnik pokonany. Wygrana rezerw w sparingu

Podopieczni Damiana Guzka w kolejnym meczu sparingowym pokonali Hutnika Huta Czechy 2:1.

W 18 minucie okazję na gola dla siedlczan miał Jan Helak, ale przegrał pojedynek z bramkarzem Hutnika, uderzając obok bramki. Trzy minuty później Helaka w polu karnym sfaulował Arkadiusz Wardak, a jedenastkę wykorzystał Maciej Litwiński. Kilka minut później biało-niebiescy ponownie mieli rzut karny po zagraniu ręką w szesnastce Wardaka. Piłkę z wapna po raz drugi w bramce umieścił Litwiński. W końcówce odsłony Hutnik mógł zdobyć kontaktową bramkę, ale piłka obiła jedynie słupek.

W 53 minucie gola zdobył zespół Rafała Głąbickiego. Z kilkunastu metrów celnie uderzył Sebastian Grzegorczyk. W 73 minucie dobrą okazję na wyrównanie miał Piotr Jarzyna, ale na posterunku był Konrad Łęczycki.

PLANY POGONI II

Kolejny mecz sparingowy siedlczanie mają zaplanowany za tydzień w sobotę 20 marca z IV-ligową Escolą Varsovią Warszawa.

13.03.21, 14:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Sparing: Pogoń II Siedlce – Hutnik Huta Czechy 2:1 (2:0)

Bramki: Maciej Litwiński 23 (k), 27 (k) – Sebastian Grzegorczyk 53

Pogoń: 1. Sebastian Wasilczyk (51, 1. Konrad Łęczycki) – 10. Dominik Kornacki (74, 4. Piotr Owczarczyk), 24. Maciej Litwiński, 3. Adrian Wrzosek, 87. Igor Łęczycki, 27. Jakub Grzebieliszewski – 10. Jan Helak  (63, 11. Kacper Skwierczyński), 41. Marcin Kuć (72, 6. Maciej Gawinkowski), 92. Kamil Dmowski, 8. Dawid Płudowski (53, 29. Krystian Mikołajewski) – 9. Bartosz Kryszczuk

Hutnik: Piotr Kardyka – Kamil Sibilski, Arkadiusz Wardak, Michał Jankowski, Mateusz Rękawek – Marcin Łoziński, Rafał Głąbicki, Rafał Macioszek, Bartosz Jeleń, Sebastian Grzegorczyk – Piotr Jarzyna. Grali także: Łukasz Ściborowski, Bartosz Mazek, Filip Gawinek

Sędzia: Paweł Księżopolski (Siedlce)

źródło: własne / MKP Pogoń Siedlce; foto: Kamil Sulej