Kluczowy był drugi set. Faworyt wygrywa z KPS (fotogaleria)

Faworyt okazał się zbyt mocny. W meczu 27 kolejki I ligi, KPS Siedlce przegrał z LUK Politechniką Lublin 1:3.

Drużynę z Siedlec czekało trudne zadanie. W sobotę rywalem KPS była LUK Politechnika Lublin, która przed 27 kolejką była liderem I ligi. W pierwszym meczu obu drużyn pewnie zwycięstwo odnieśli lublinianie, jednak podopieczni Mateusza Grabdy liczyli na sprawienie niespodzianki.

Przez dwa sety to było bardzo dobre widowisko. Siedlczanie rozpoczęli mecz znakomicie. Oba zespoły nie wstrzymywały ręki na zagrywce, jednak początkowo prym wiedli podopieczni Grabdy (12:8). Gospodarze świetnie grali w przyjęciu, a w ataku spisywali się bez zarzutu. Zawodnicy KPS utrzymali przewagę do końca seta (25:22). Podrażniona drużyna z Lublina drugą partię rozpoczęła z wysokiego „C” (7:3). LUK Politechnika utrzymała zagrywkę na wysokim poziomie, a oprócz tego często ustawiała skuteczny blok. Gdy wydawało się, że gościom już nic nie odbierze zwycięstwa (22:15), KPS za sprawą Janusza Górskiego ruszył w szaleńczą pogoń za rywalami. Miejscowi mieli nawet piłkę setową (24:23), jednak wojnę nerwów wygrała drużyna z Lublina.

Drugi set okazał się przełomowy. Gdyby siedlczanom udało się wygrać drugą partię, w trzeciej mogliby pójść za ciosem.  Niestety dla gospodarzy, w trzeciej partii dużo lepszym zespołem była LUK Politechnika, która w pełni pokazała, że stać ją na awans do PlusLigi. W czwartej odsłonie wyrównana walka trwała do stanu 11:11. Potem goście włączyli piąty bieg i pewnie wygrali 25:17.