wtorek, 23 kwietnia 2024r.

100 meczów na 100-lecie: #30 Fenix Siennica – Polonez Mordy

100 meczów na 100-lecie 30 Fenix Siennica - Polonez Mordy

W ostatnim zaplanowanym na miniony weekend spotkaniu Keeza ligi okręgowej Fenix Siennica pokonał Poloneza Mordy 3:0.

Mecz rozpoczął się od przewagi zespołu z Siennicy. Umowni gospodarze tego spotkania, raz po raz atakowali bramkę Patryka Zbiecia i w 13 minucie objęli prowadzenie. Piłkę po rzucie rożnym przejął Dariusz Osica i pewnym uderzeniem otworzył wynik spotkania. Po zdobyciu gola, Fenix zadbał o zabezpieczenie defensywy i wyczekiwał swoich szans w kontratakach. Z kolei Polonez ruszył do ataków, ale brakowało sytuacji by doprowadzić do wyrównania. Najlepszą miał w 42 minucie Damian Karpiniuk, jednak nie zdołał zamknąć dośrodkowania z lewego skrzydła.

Druga połowa obfitowała w więcej sytuacji strzeleckich. W 58 minucie uderzał Piotr Markowski, lecz nie trafił w światło bramki. Chwilę później odpowiedział Paweł Klewek, strzelając po rykoszecie nad bramką Mateusza Nowakowskiego. W 62 minucie Fenix powinien podwyższyć prowadzenie, ale piłka po strzale Karola Szczęsnego i interwencji Zbiecia obiła jedynie poprzeczkę. Siedem minut później szczęścia z dystansu próbował Karol Karpiniuk i stworzył sporo trudności bramkarzowi przy ostatecznie skutecznej interwencji. W 77 minucie Polonez osłabił Ariel Mysłowski, który po obejrzeniu po raz drugi żółtej i w konsekwencji czerwonej kartki musiał opuścić plac gry. Pięć minut później Zbieć sfaulował w polu karnym Szczęsnego i Fenix miał doskonałą okazję na podwyższenie wyniku. Za pierwszym razem intencje Osicy wyczuł bramkarz Poloneza, lecz sędzia nakazał powtórzenie jedenastki. Przy drugim uderzeniu piłka ugrzęzła w siatce. W 88 minucie po dośrodkowaniu Konrada Pawlaka z rzutu wolnego, najwyżej w szesnastce wyskoczył Osica i głową skierował piłkę do siatki, kompletując tym samym hattricka. W doliczonym czasie okazje na kolejne gole mieli: Radosław Rawski i Tomasz Witowski, lecz ich próby były nieskuteczne.

W Polonezie zagrali byli piłkarze Pogoni Siedlce: Marek Adamczyk, Patryk Ciulak, Mateusz Jarkowski, Paweł Klewek, Kamil Księżopolski, Hubert Lubelski i Miłosz Lubelski.

W 19 kolejce Fenix zagra na wyjeździe z Miedzanką Miedzna (20 marca, 16:00), zaś Polonez Mordy podejmie na własnym boisku Wektrę Zbuczyn (21 marca, 14:00).

14.03.21, 18:00 – Mińsk Mazowiecki

Keeza liga okręgowa: Fenix Siennica – Polonez Mordy 3:0 (1:0)

Bramki: Dariusz Osica 13, 82 (k), 88

Fenix: 1. Mateusz Nowakowski – 2. Karol Kowalczyk (83, 3. Konrad Okrzeja), 21. Michał Maciejewski, 14. Arkadiusz Boruciński, 5. Kamil Rutkowski – 9. Michał Bieliński (53, 11. Tomasz Witowski), 19. Karol Szczęsny, 7. Piotr Markowski (88, 18. Rafał Szubiński), 17. Dariusz Osica (89, 15 Jakub Zyśk), 13. Kacper Zagrabski (66, 10. Konrad Pawlak) – 16. Kacper Matosek (83, 23. Radosław Rawski)

Polonez: 1. Patryk Zbieć – 16. Damian Karpiniuk, 5. Ariel Mysłowski, 20. Hubert Lubelski, 8. Karol Karpiniuk – 11. Miłosz Lubelski, 21. Kamil Księżopolski, 18. Mateusz Jarkowski (86, 23. Paweł Stępień), 7. Paweł Klewek, 26. Patryk Ciulak – 27. Marek Adamczyk

Żółte kartki: Kacper Matosek 28, Karol Kowalczyk 44, Michał Bieliński 50, Konrad Pawlak 71, Kamil Rutkowski 78, Michał Maciejewski 80, Karol Szczęsny 90+ – Ariel Mysłowski 54, 77, Hubert Lubelski 82, Karol Karpiniuk 83

Czerwona kartka: Ariel Mysłowski 77 (Polonez, za dwie żółte)

Sędzia: Rafał Kaim (Siedlce)