Piotr Sobiczewski wicemistrzem Polski juniorów (fotogaleria)

   
Autor:
Dodano: 2021/03/23 11:35    views 134

W ostatniej konkurencji drugiej odsłony mistrzostw Polski seniorów i juniorów w biegach narciarskich, medal wywalczył junior Piotr Sobiczewski (UKS Rawa Siedlce).

21 marca została rozegrana ostatnia konkurencja tegorocznych mistrzostw Polski seniorów i juniorów w biegach narciarskich. Były nią biegi dystansowe stylem dowolnym ze startu wspólnego (masstart) w ramach Mistrzostw Polski seniorów oraz biegi długie w ramach Mistrzostw Polski juniorów. W związku z tym, że seniorskie mistrzostwa Polski były rozgrywane jednocześnie jako zawody Slavic Cup (Puchar Kontynentalny) na starcie stanęło spora grupa zawodników zagranicznych z Czech, Słowacji i Węgier.

W rywalizacji mężczyzn brało udział czterech reprezentantów UKS Rawa Siedlce. Najwyżej sklasyfikowanym z nich w MP seniorów nich był złoty medalista sobotniego sprintu, Maciej Staręga. Zajął on czwarte miejsce tracąc do trzeciego zawodnika niewiele ponad minutę. Dziewiąty w klasyfikacji seniorów był Piotr Sobiczewski, zaś w drugiej dziesiątce uplasowali się: Arkadiusz Posiadała (14) i Maciej Krajcer (16).

Dużo milsze informacje dotarły po uwzględnieniu klasyfikacji juniorów. Otóż na drugiej pozycji znalazł się Piotr Sobiczewski, zdobywając tym samym srebrny medal mistrzostw Polski juniorów! Siódma lokata przypadła Maciejowi Krajcerowi.

Z dziennikarskiego obowiązku podajemy również wyniki zawodów Slavic Cup. Najwyżej sklasyfikowanym siedlczaninem okazał się Maciej Staręga, który był dwunasty.

WYNIKI – MP seniorów

WYNIKI – MP juniorów

WYNIKI – Slavic Cup

FOTOGALERIA – PZN

 

źródło: własne / PZN / skipol; foto: PZN
Sponsorzy

Patronat medialny