Grzybowska-Franc dwukrotnie na podium mistrzostw Polski

   
Autor:
Dodano: 2021/03/30 0:16    views 710

Pochodząca z Siedlec, Katarzyna Grzybowska-Franc zaliczyła bardzo udany występ w Indywidualnych Mistrzostwach Polski w tenisie stołowym, które rozegrano w Arłamowie.

Przez trzy dni – od 26 do 28 marca w Arłamowie trwała walka o medale mistrzostw Polski w tenisie stołowym w singlu, deblu i grze mieszanej. Wśród startujących byli wychowankowie Pogoni Siedlce.

Znakomity występ zanotowała Katarzyna Grzybowska-Franc. Siedlczanka zdobyła w Arłamowie dwa medale! To wspaniałe osiągnięcie jak na pierwsze mistrzostwa naszego kraju po przerwie macierzyńskiej. „Grzybcia” rywalizowała w singlu i w grze deblowej.

Swoje przeciwniczki w singlu pokonywała bez większego problemu, tracąc w drodze do finału zaledwie 4 sety w 4 grach. W finale nasza tenisistka trafiła na Natalię Bajor (AZS EU Wrocław). Mimo prowadzenia w setach 1:0 i 2:1, siedlczanka musiała uznać wyższość rywalki i przegrała 2:4. W związku z powyższym, na szyi Grzybowskiej-Franc zawisł medal ze srebrnego kruszcu.

Partnerką Grzybowskiej-Franc w grze podwójnej była, wspominana już wcześniej, Natalia Bajor. Podobnie, jak w grze pojedynczej, siedlczanka w parze z tenisistką z Brzegu pokonywała kolejne rundy bez większego wysiłku. Dotarcie do finału okazało się niezbyt męczącym osiągnięciem. Z kolei potyczka finałowa dostarczyła moc emocji. Katarzyna z Natalią przerywały już 0:1 i 1:2, ale potrafiły odwrócić losy spotkania i wygrać 4:2, zdobywając tym samym złote medale.

– Pierwsze Mistrzostwa Polski po przerwie macierzyńskiej zaliczam do bardzo udanych. Złoty medal w deblu z Natalią Bajor i srebrny medal w singlu to wyznacznik, że powróciłam do dawnej formy – oceniła swój występ Grzybowska-Franc. – Dziękuję wszystkim, którzy we mnie wierzyli i trzymali kciuki, a najbardziej mojej rodzinie, która była przy mnie dawała wsparcie i mega duży spokój – dodała.

W Arłamowie startowało także dwóch innych wychowanków Pogoni Siedlce: Tomasz Tomaszuk (obecnie AZS AWFiS Gdańsk) i Kamil Kurowski (obecnie Dekorglass Działdowo).

Tomaszuk startował w trzech konkurencjach i w każdej z nich zajmował lokaty 9-16: w singlu, w grze podwójnej (z Arturem Danielem z AZS AWFiS Gdańsk) i w grze mieszanej (z Anną Brzyską z Kolpingu Jarosław).

Kurowski plasował się na miejscach 17-23 w deblu z Jakubem Witkowskim (Ostródzianka Ostróda), zajął lokaty 17-32 w grze mieszanej w parze z Emilią Gryko (Dojlidy Białystok) oraz był sklasyfikowany na pozycjach 33-48 w grze singlowej.

WYNIKI – singiel kobiet

WYNIKI – debel kobiet

WYNIKI – singiel mężczyzn

WYNIKI – debel mężczyzn

WYNIKI – gra mieszana

 

źródło: własne / PZTS; foto: PZTS
Sponsorzy

Patronat medialny