sobota, 20 kwietnia 2024r.

Pięć goli i zwroty akcji. Fatalna seria Pogoni trwa (fotogalerie)

W zaległym meczu eWinner II ligi Pogoń Siedlce w środowe popołudnie przegrała z Sokołem Ostróda 2:3 i poniosła czwartą porażkę z rzędu.

Pogoń w zaległym meczu bardzo potrzebowała kompletu punktów. Siedlczanie przegrali bowiem trzy ostatnie spotkania. W porównaniu do meczu z GieKSą w wyjściowym składzie na starcie z Sokołem zaszły trzy zmiany. W miejsce Rafała Misztala, pauzującego za kartka i Ivana Očenáša oraz Bartosza Rymka do jedenastki wskoczyli debiutant Bartosz Klebaniuk, a także Bartosz Brodziński i Piotr Pierzchała.

Od początku spotkanie toczone było w niezłym tempie. Pierwsza połowa nie przyniosła jednak konkretów. Po stronie Sokoła groźnie próbowali Rafał Siemaszko, czy też Wojciech Kalinowski, ale żaden ze strzałów nie znalazł drogi do siatki. Z kolei w Pogoni najlepszą okazję zmarnował Ishmael Baidoo i do przerwy było 0:0.

Zdecydowanie więcej emocji przyniosła druga połowa. Po nieco ponad godzinie gry na prowadzenie wyszła Pogoń. Z bocznego sektora dobrze zacentrował Julien Tadrowski, z czego skutecznie skorzystał wystawiony w linii ataku Piotr Pierzchała. Sokół dążył do odrobienia strat. W 73 minucie beniaminek miał rzut rożny i siedlczanie znów stracili gola po stałym fragmencie. Goście z Ostródy szybko poszli za ciosem. W 77 minucie w sytuacji sam na sam znalazł się Sebastian Rugowski, dał prowadzenie swojej drużynie. Radość Sokoła nie trwała jednak długo. Kilkadziesiąt sekund później w polu karnym sfaulowany został Pierzchała, a jedenastkę na gola zamienił Bartosz Brodziński.

Remis nie satysfakcjonował żadnej ze stron. Pogoń mogła przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, ale po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i strzale Pierzchały dobrą interwencją wykazał się Błażej Niezgoda. Ostatnie słowo należało do przyjezdnych. W 89 minucie na strzał zza pola karnego zdecydował się Tomasz Gajda. Piłka poszybowała przy samym słupku i to Sokół mógł cieszyć się z triumfu 3:2. Dla Pogoni była to czwarta porażka z rzędu.

W zespole Sokoła zagrał były Pogonista Adam Dobosz.

PLANY POGONI

Następną kolejka Pogoń rozegra w Wielką Sobotę, kiedy to siedlczanie na wyjeździe zmierzą się z rezerwami Lecha Poznań.

31.03.21, 16:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

eWinner II liga: Pogoń Siedlce – Sokół Ostróda 2:3 (0:0)

Bramki: Piotr Pierzchała 64, Bartosz Brodziński 80 (k) – Krzysztof Danielewicz 73 (s), Sebastian Rugowski 77, Tomasz Gajda 89

Pogoń: 97. Bartosz Klebaniuk – 98. Maciej Kołoczek (63, 6. Mateusz Piotrowski), 27. Julien Tadrowski, 31. Bartosz Brodziński, 14. Bartłomiej Olszewski – 19. Miłosz Przybecki, 55. Oskar Repka, 7. Krzysztof Danielewicz, 11. Ishmael Baidoo (76, 20. Cezary Bujalski), 23. Franciszek Wróblewski (90, 32. Dawid Nojszewski) – 15. Piotr Pierzchała

Sokół: 1. Błażej Niezgoda – 7. Paweł Brzuzy (71, 20. Michał Zimmer), 4. Wojciech Mazurowski, 8. Karol Żwir, 6. Adam Dobosz – 9. Sebastian Rugowski, 5. Krzysztof Wicki, 14. Tomasz Gajda, 30. Dawid Wolny (71, 31. Jakub Czajkowski), 10. Wojciech Kalinowski (71, 28. Łukasz Mozler) – 11. Rafał Siemaszko (90, 23. Karol Turek)

Żółte kartki: Bartłomiej Olszewski, Bartosz Brodziński – Adam Dobosz

Sędzia: Filip Kaliszewski (Gdańsk)