Zwycięski koniec KPS Siedlce. Czas na play-off

W ostatnim meczu rundy zasadniczej I ligi, podopieczni Mateusza Grabdy pokonali Krispol Września 3:2.

Siatkarze KPS Siedlce w sobotę przełamali passę kilku porażek z rzędu. Podopieczni Mateusza Grabdy nie bez problemów pokonali MCKiS Jaworzno (3:2), a MVP spotkania został wybrany Szymon Bereza. Na zakończenie rundy zasadniczej rywalem KPS był Krispol Września.

Zawodnicy z Wrześni mieli nóż na gardle. Aby utrzymać się w I lidze siatkarzy, musieli zwyciężyć, a także liczyć na to, że Olimpia lub ZAKSA straci punkty. W pierwszym secie gospodarze prowadzili już 18:15, jednak zawodnicy KPS dzięki serii zagrywek Szymona Berezy i udanym kontratakom Janusza Górskiego wyrównali wynik 18:18. Końcówka była wyrównana, ale ostatecznie więcej zimne krwi zachowali siedlczanie 25:22.

Siedlczanie nie potrafili utrzymać dobrej gry w kolejnych dwóch setach. W drugiej partii, od stanu 7:7 kontrolę nad spotkaniem przejęli zawodnicy Krispolu, a w trzeciej nie pozostawili złudzeń KPS. Nie do zatrzymania byli Bartosz Bućko oraz Szymon Rakowski. Gospodarze nie potrafili jednak pójść za ciosem i w czwartym secie zostali zdominowani przez KPS. O losach meczu zdecydował tie-break, na który przyjezdni wyszli niezwykle zmotywowani i zdeterminowani. Kluczowe piłki skończył Damian Dobosz, który został wybrany także MVP całego spotkania.

Ostatecznie rundę zasadniczą siedlczanie zakończyli na siódmym miejscu.