sobota, 20 kwietnia 2024r.

100 meczów na 100-lecie: #31 Orlęta Radzyń Podlaski – Hetman Zamość

Orlęta Radzyń Podlaski nie były skore do żartów w primaprilisowym meczu z Hetmanem Zamość. Biało-zieloni wygrali 7:0.

Orlęta wróciły na zwycięską ścieżkę i nie mają zamiaru schodzić z obranego kursu. Po wygranej 4:0 i dobrym występie w Kielcach, III-ligowiec z Radzynia Podlaskiego rozbił do zera zamojskiego outsidera.

W pierwszej połowie podopieczni Jacka Fiedenia trafili tylko dwukrotnie. W 12 minucie Szymon Kamiński trafił głową po centrze Kacpra Wiatraka z rzutu wolnego. Hetman próbował się odgryźć, ale defensywa Orląt nie dała się zaskoczyć. W 36 minucie Jan Bożym wyprowadził gospodarzy na dwubramkowe prowadzenie. Drużyna z Zamościa mogła strzelić gola, ale na drodze do szczęścia stanęła poprzeczka.

Po przerwie grały już tylko Orlęta. Do 63 minuty gospodarze potroili prowadzenie z pierwszej połowy. Bożym (po drugim golu opuścił boisko z powodu urazu jakiego nabawił się przy strzale) i Kamiński skompletowali dublety. Trafili też Arkadiusz Maj i rozgrywający świetne zawody Karol Kalita. Wynik na 7:0 w końcówce ustalił Michał Kobiałka.

10 kwietnia o 16:00 drużyna Fiedenia zagrają w Chełmie z Chełmianką. Wcześniej, bo 6 kwietnia o 16:30, Orlęta zagrają z imiennikiem z Łukowa w ramach półfinałów okręgowego Pucharu Polski.

01.04.21, 16:00 – Radzyń Podlaski

III liga: Orlęta Radzyń Podlaski – Hetman Zamość 7:0 (2:0)

Bramki: Szymon Kamiński 12, 63, Jan Bożym 36, 51, Arkadiusz Maj 49, Karol Kalita 60, Michał Kobiałka 85

Orlęta: 1. Patryk Rojek – 20. Kacper Wiatrak, 17. Marcin Fiedeń, 4. Norbert Myszka, 6. Pawieł Czeladko – 14. Jan Bożym (52, 18. Adrian Nowosadko), 7. Michał Kobiałka, 23. Szymon Kamiński (72, 5. Bartosz Idzikowski), 16. Maciej Filipowicz (63, 8. Maciej Welman), 10. Karol Kalita (72, 15. Karol Rycaj) – 9. Arkadiusz Maj (72, 11. Piotr Kuźma)

Hetman: 13. Dawid Rosiak (72, 31. Jakub Wyłupek) – 2. Paweł Ształa, 3. Michał Wolanin, 6. Piotr Dajos, 18. Sebastian Łapiński (46, 23. Piotr Białousko) – 8. Damian Pupeć (63, 19. Oliwer Maziarka), 21. Mychajło Kaznocha, 10. Rafał Turczyn, 17. Kacper Nastałek (63, 32. Mikołaj Grzęda), 7. Przemysław Koszel – 9. Przemysław Chyrchała (78, 22. Bartłomiej Sienkiewicz)

Sędzia: Artur Szelc (Krosno)

Żółte kartki: Michał Kobiałka 74 – Mychajło Kaznocha 41, Michał Wolanin 80