100 meczów na 100-lecie #34 Tygrys Huta Mińska – Błonianka Błonie

Tygrys Huta Mińska przegrał 0:3 z Błonianką Błonie w meczu rundy przedwstępnej mazowieckiego Pucharu Polski.

Podopieczni Roberta Parzonki zakwalifikowali się do zmagań wojewódzkich dzięki udziałowi w finale siedleckiego pucharu. Na skutek losowania Tygrys musiał rozpoczął rywalizację od rundy przedwstępnej, w której los go skojarzył z Błonianką Błonie. Na ławce trenerskiej beniaminka III ligi zasiadł Damian Milewski, który do niedawna odpowiadał za wyniki Wilgi Garwolin.

Od początku spotkania zarysowała się wyraźna przewaga Błonianki. Nie przełożyła się jednak ona na sytuacje strzeleckie. W 18 minucie Tygrys zagroził bramce gości. Po kontrze Leon Jankowski z trudem złapał piłkę wstrzeloną z prawej flanki przez Mateusza Bartoszewskiego. Pięć minut później Rafał Włodarczyk sprawdził umiejętności Krzysztofa Ufnala. Golkiper Tygrysa efektownie odbił uderzenie byłego młodzieżowego reprezentanta Polski z dystansu.

Około 30 minuty Hutę Mińską nawiedziła zima. Obficie padający śnieg skutecznie ograniczył widoczność. Nie przeszkodził on jednak Sebastianowi Czapie w zaskoczeniu Ufnala strzałem z 40 metrów. To był jedyny gol w pierwszej połowie.

W 48 minucie rezerwowy Jakub Kielak zastopował strzał wypożyczonego z Pogoni Siedlce Patryka Kostyka. Tygrys próbował się odgryzać, ale tego dnia był bezzębny. Po godzinie gry Jacek Ruciński trafił na 2:0, finalizując oskrzydlająca akcję. Błonianka nie zadowoliła się dwubramkowym prowadzeniem. W 67 minucie Rafał Dębski ustalił wynik po strzale z głowy. Pomimo okazji z obu stron rezultat nie uległ już zmianie.

W I rundzie rywalem Błonianki będzie Broń Radom.

07.04.21, 17:00 – Huta Mińska

PP MZPN: Tygrys Huta Mińska – Błonianka Błonie 0:3 (0:1)

Bramki: Sebastian Czapa 32, Jacek Ruciński 61, Rafał Dębski 67

Tygrys: 1. Krzysztof Ufnal (46, 12. Jakub Kielak) – 5. Jakub Pasik, 4. Kamil Panufnik, 13. Hubert Kornet, 2. Stanisław Dźwigała (61, 3. Kacper Piętka) – 18. Dawid Matak (55, 20. Maciej Wereda), 9. Mateusz Bartoszewski, 14. Mateusz Gromysz (67, 8. Michał Koszela), 6. Daniel Witak (46, 17. Konrad Biesiada), 7. Oliwier Olszewski (26, 11. Przemysław Sieczko) – 16. Serhij Herasymeć (46, 10. Daniel Żurawski)

Błonianka: Leon Jankowski – 11. Rafał Włodarczyk (44, 5. Bartosz Skowron), 13. Kajetan Jendryczko, 77. Filip Arak, 2. Jacek Ruciński – 9. Patryk Kostyk (65, 7. Jakub Dzido), 27. Marcin Krawczyk (71, 6. Hubert Kozłowski), 91. Rafał Dębski, 20. Sebastian Czapa (46, 8. Mateusz Mikulski), 18. Mariusz Zalewski (46, 42. Arkadiusz Zajączkowski) – 99. Szymon Śmieciński (46, 10. Bartłomiej Faliszewski)

Żółte kartki: Dawid Matak 47, Konrad Biesiada 64 – Mateusz Mikulski 63

Sędzia: Michał Wąsowski (Warszawa)