Górnik poza zasięgiem. Domowa porażka Pogoni (fotogaleria)

W sobotnie popołudnie w meczu 26 kolejki eWinner II ligi Pogoń Siedlce przegrała z Górnikiem Polkowice 1:2.

Pogoń do rywalizacji z wiceliderem z Polkowic przystąpiła podbudowana dwoma zwycięstwami z rzędu. Podopieczni Bartosza Tarachulskiego chcieli więc pójść za ciosem i zainkasować kolejne trzy oczka.

Od pierwszej minuty spotkanie toczone było w bardzo dobrym tempie. Na pierwsze trafienie czekaliśmy do 17 minuty. Wówczas Filip Baranowski obsłużył podaniem Mariusza Szuszkiewicza, a ten wyprowadził swój zespół na prowadzenie. W kolejnych fragmentach bliżsi celu byli ponownie Górnicy, ale próby Dominika Radziemskiego, czy Rafała Karmelity nie znalazły drogi do siatki. W 44 minucie w końcu zaatakowała Pogoń. Ishamel Baidoo dograł do Krzysztofa Danielewicza, a ten fenomenalnym uderzeniem zza pola karnego doprowadził do wyrównania. Na odpowiedź Górnika nie trzeba było długo czekać. W doliczonym czasie Radziemski zacentrował w pole karne, a akcję skutecznie zamknął Karmelita i do przerwy było 2:1 dla gości.

W drugiej połowie Pogoniści od początku dążyli do zdobycia wyrównującej bramki. Najlepszą okazję ku temu miał Miłosz Przybecki, jednak w doskonałej sytuacji przeniósł piłkę ponad poprzeczką. Z kolei Górnik nastawił się na kontrataki. Dwukrotnie goście z Polkowic pomylili się w sytuacjach sam na sam. Najpierw nie trafił Filip Baranowski, a chwilę później pojedynek z Bartoszem Klebaniukiem przegrał Karmelita.

W następnej kolejce Pogonistów czeka pauza. W związku z tym najbliższy mecz rozegrają oni w niedzielę 18 kwietnia o godzinie 17:00 z Olimpią Grudziądz.

10.04.21, 16:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

eWinner II liga: Pogoń Siedlce – Górnik Polkowice 1:2 (1:2)

Bramki: Krzysztof Danielewicz 44 – Mariusz Szuszkiewicz 17, Maciej Kołoczek 45+1 sam

Pogoń: 97. Bartosz Klebaniuk – 98. Maciej Kołoczek, 27. Julien Tadrowski, 18. Ivan Očenáš, 2. Krystian Miś (89, 31. Bartosz Brodziński) – 11. Ishmael Baidoo, 6. Mateusz Piotrowski (46, 10. Marcin Kozłowski), 55. Oskar Repka, 7. Krzysztof Danielewicz, 23. Franciszek Wróblewski (68, 15. Piotr Pierzchała) – 19. Miłosz Przybecki

Górnik: 33. Mateusz Malec – 11. Dominik Radziemski, 6. Maciej Kowalski-Haberek, 5. Paweł Kucharczyk, 25. Karol Fryzowicz – 20. Rafał Karmelita (78, 4. Jarosław Ratajczak), 8. Bruno Żołądź, 30. Kamil Wacławczyk, 29. Filip Baranowski – 37. Mateusz Piątkowski, 17. Mariusz Szuszkiewicz (89, 84. Marek Opałacz)

Żółte kartki:  Maciej Kołoczek 37, Mateusz Piotrowski 39, Krzysztof Danielewicz 68, Julien Tadrowski 84 – Dominik Radziemski 63, Mariusz Szuszkiewicz 84

Sędzia: Piotr Urban (Warszawa)