Waleczne i skuteczne. Zapaśniczki WLKS opromienione blaskiem medali (fotogaleria)

   
Autor:
Dodano: 2021/04/11 14:53    views 765

Zapaśniczki WLKS Siedlce-Nowe Iganie kontynuują wspaniałą serię sukcesów. W rozegranych w Chełmie młodzieżowych i juniorskich mistrzostwach Polski nie wróciły z pustymi rękami.

Ubiegły rok był dla siedleckich zapasów nad wymiar udany. Obecny jest kontynuacją serii sukcesów. Po medalowych występach w Pucharze Polski w lutym i marcu, przyszedł czas na sprawdzenie się w mistrzostwach Polski.

W dniach 9-10 kwietnia w Chełmie o medale mistrzostw Polski w zapasach walczyły zawodniczki w wieku juniora i młodzieżowca. Do miasta nad Uherką udało się pięcioro zapaśniczek WLKS Siedlce-nowe Iganie wraz z trenerami: Sebastianem Pawlakiem i Krystianem Misztalem.

Trzeba przyznać, że to był rewelacyjny występ siedleckich zapaśniczek, bowiem każda z nich wróciła do Siedlec ze zdobyczą medalową. Wyjątkową skuteczność, zważywszy, że były to zawody rangi mistrzostw Polski! Mało tego, WLKS zdobył tytuł najlepszego klubu w kraju w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski!

A jak wyglądały indywidualne osiągnięcia? Złoty medal oraz kolejny tytuł mistrzyni Polski obroniła Patrycja Gil startująca w kat. 57 kg.

Srebrny medal i tytuł wicemistrzyni Polski w kat. 76 kg stał się udziałem Magdaleny Kisielińskiej. Za ten wyczyn należą się jej słowa pochwały, bowiem zmaga się z kontuzją kolana (pisaliśmy o tym TUTAJ) i już 15 kwietnia czeka ją operacja.

Brązowy medal młodzieżowych mistrzostwa naszego kraju wywalczyła ponadto Elwira Sprzonczak (kat. 50 kg).

Osiągnięcia wyżej wymienionych zapaśniczek przełożył się na sukces (triumf) w klasyfikacji drużynowej. To niemały wyczyn biorąc pod uwagę start zaledwie trzech zawodniczek.

Juniorki WLKS startujące w Chełmie upodobały sobie najniższy stopień podium. Zarówno Natalia Przeździk (kat. 59 kg)

jak i Klaudia Kudelska (kat. 76 kg)

mogły się cieszyć z brązowych medali.

Pokaz umiejętności, siły i talentu przez zapaśniczki WLKS pokazuje, że warto na nie stawiać i oczekiwać na sukcesy w kolejnych zawodach.

 

źródło: własne / sportzona / FB; foto: WLKS Siedlce (FB)

KONTRAHENCI

Patronat medialny