Derby dla Podlasia. Pogoń II bez punktów (multimedia)

Derby dla Podlasia. Pogoń II bez punktów

Rezerwy MKP Pogoń w kolejnym ligowym spotkaniu przegrały z Podlasiem Sokołów Podlaski 0:2.

Drużynę prowadzoną przez Damiana Guzka, w meczu z Podlasiem wzmocniło 5 zawodników z kadry II-ligowca.

Pierwsze minuty spotkania należały do sokołowian, którzy kilkakrotnie zdecydowali się na uderzenia w stronę bramki Alberta Posiadały. Uderzali m.in. Dawid Kobus oraz Mateusz Omieciuch, ale ich próby były niecelne. Z biegiem czasu mecz się wyrównał i Pogoniści także mieli swoje okazje. W 12 minucie na uderzenie z rzutu wolnego zdecydował się Marcin Burkhardt, lecz piłka przeleciała obok słupka. Kilka minut później z dystansu szczęścia próbował Kamil Dmowski. W końcówce pierwszej połowy Pogoniści ponownie groźniej zaatakowali, czego efektem były strzał Dmowskiego i groźna centra Burkhardta.

Początek drugiej połowy to również lekka przewaga biało-niebieskich. W 50 minucie groźnie uderzył Jan Helak, lecz Bartosz Gralik zdołał zbić piłkę za linię końcową. Kwadrans przed końcem z rzutu wolnego strzelał Omieciuch, ale posterunku był Posiadała. Kilka minut później Omieciuch znalazł sposób na pokonanie siedleckiego golkipera i dał prowadzenie swojej drużynie. W 84 minucie Dawid Makuch otrzymał piłkę na wolne pole od Kobusa i podwyższył prowadzenie dla gości. W końcówce spotkania goście mieli okazję ponownie trafić do siatki po akcjach Patryka Wyrozębskiego i Yago Rodrigueza Alvaro, zaś Pogoń po strzale Krystiana Mikołajewskiego mogła zmniejszyć rozmiar porażki.

W Podlasiu wystąpili byli piłkarze Pogoni: Dominik BarciakDominik Krupa i Mateusz Omieciuch.

PLANY POGONI II

Kolejne spotkanie Pogoń II rozegra w niedzielę 25 kwietnia o 11:00 w Pionkach z Radomiakiem II Radom.

18.04.21, 11:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

IV liga: Pogoń II Siedlce – Podlasie Sokołów Podlaski 0:2 (0:0)

Bramki: Mateusz Omieciuch 79, Dawid Makuch 84

Pogoń II: 1. Albert Posiadała – 15. Oskar Sewerzyński, 7. Igor Łęczycki (82, 77. Sebastian Bober), 18. Marcin Burkhardt – 25. Jakub Jopek, 17. Przemysław Rodak, 32. Dawid Nojszewski, 11. Jakub Grzebieliszewski (77, 14. Maciej Litwiński) – 10. Cezary Bujalski (73, 99. Krystian Mikołajewski), 8. Kamil Dmowski, 23. Jan Helak (62, 16. Dawid Płudowski)

Podlasie: 1. Bartosz Gralik – 2. Kamil Horowicz (82, 15. Dominik Krupa), 6. Dominik Barciak, 5. Mateo Rodríguez de la Fuente (61, 9. Hubert Fabisiak) – 4. Łukasz Parzonka (66, 11. Cezary Mitas), 8. Mohamed Amzil El Azouan, 3. Kacper Komycz, 20. Yago Rodríguez Álvarez – 7. Dawid Kobus (89, 17. Jacek Toczyski), 18. Mateusz Omieciuch, 10. Dawid Makuch (86, 14. Patryk Wyrozębski)

Żółte kartki: Cezary Bujalski 18, Marcin Burkhardt 81 – Mateo Rodríguez de la Fuente 11, Dominik Barciak 17, Adrian Żurański 34 (na ławce), Kacper Komycz 39

Sędzia: Adam Trędowicz (Siedlce)