Strefa spadkowa oddalona. Ważny triumf Pogoni z Olimpią

W meczu 28 kolejki eWinner II ligi Pogoń Siedlce wygrała na wyjeździe z Olimpią Grudziądz 2:1.

Pogoń w swoim ostatnim meczu przegrała z Górnikiem Polkowice 1:2, natomiast w środku tygodniu pauzowała, więc miała tydzień na przygotowania do niedzielnego wyjazdu.

W pierwszych minutach gospodarze chcieli zaskoczyć Pogonistów, jednak Grzegorz Płatek nie potrafił celnie uderzyć. Przed upływem kwadransa zaatakowali siedlczanie. Błąd defensywy zawodników z Grudziądza, z czego ostatecznie skutecznie skorzystał Maciej Górski i biało-niebiescy objęli prowadzenie. W 28 minucie na strzał z przed pola karnego zdecydował się Omid Popalzay, po którym doskonałą interwencją popisał się Bartosz Klebaniuk. 8 minut później z rzutu rożnego zacentrował Ishmael Baidoo, następnie główkował Oskar Repka, a piłkę z linii bramkowej do siatki wepchnął, podwyższając na 2:0, Julien Tadrowski. Do przerwy siedlczanie mieli dwie bramki przewagi.

W drugiej części Pogoniści kontrolowali wydarzenia na murawie. Co więcej, podopieczni Bartosza Tarachulskiego szukali jeszcze okazji do podwyższenia rezultatu, ale próby Krzysztofa Danielewicza czy Franciszka Wróblewskiego nie trafiły do celu. W końcówce spotkania w polu karnym  Ivan Očenáš sfaulował José Embaló, a po chwili napastnik Olimpii strzelił gola kontakowego. Pogoń wygrał ostatecznie w Grudziądz 2:0, dzięki czemu oddaliła się od strefy spadkowej na bezpieczniejszy dystans.

W Pogoni zagrał były zawodnik Olimpii Ivan Očenáš.

W następnej kolejce Pogonistów czeka derbowe starcie ze Zniczem Pruszków.

18.04.21, 17:00 – Grudziądz

eWinner II liga: Olimpia Grudziądz – Pogoń Siedlce 1:2 (0:2)

Bramki: José Embaló 90 k – Maciej Górski 14, Julien Tadrowski 36

Olimpia: 33. Nikodem Sujecki – 4. Hubert Mich (46, 25. Damian Ciechanowski), 66. Piotr Witasik, 17. Szymon Jarosz, 8. Mikołaj Gabor – 11. Omid Popalzay, 6. David Andronic, 70. Marko Zawada (84, 22. Wahe Mnacakanjan), 20. Grzegorz Płatek (46, 23. Michał Graczyk), 7. Najim Romero (46, 10. José Embaló) – 9. João Criciúma

Pogoń: 97. Bartosz Klebaniuk – 98. Maciej Kołoczek, 27. Julien Tadrowski, 18. Ivan Očenáš, 14. Bartłomiej Olszewski – 11. Ishmael Baidoo (87, 16. Wiktor Preuss), 7. Krzysztof Danielewicz, 55. Oskar Repka, 23. Franciszek Wróblewski – 19. Miłosz Przybecki (69, 10. Marcin Kozłowski II), 22. Maciej Górski (87, 15. Piotr Pierzchała)

Żółte kartki: Omid Popalzay 42, Szymon Jarosz 50, José Embaló 90+1 – Krzysztof Danielewicz 22, Bartosz Tarachulski 58 (na ławce), Miłosz Przybecki 64

Sędzia: Marcin Szczerbowicz (Grudziądz)