Miły akcent na koniec sezonu. Siódme miejsce dla KPS (fotogaleria)

Podopieczni Mateusza Grabdy w drugim meczu pokonali Mickiewicza Kluczbork i sezon 2020/21 zakończyli na siódmym miejscu.

Rywalem siedlczan w walce o siódme miejsce był Mickiewicz Kluczbork. W pierwszym meczu KPS przegrał na wyjeździe 0:3 i aby myśleć o siódmej lokacie, musiał najpierw wygrać mecz, a potem złotego zeta.

Podopieczni Mateusza Grabdy rozpoczęli mecz bardzo dobrze. Niezawodny na zagrywce był Janusz Górski, którego dzielnie wspomagał Damian Dobosz. Siedlczanie szybko wypracowali sobie kilku punktowe prowadzenie, które utrzymali do końca seta. W kolejnej partii gospodarze poszli za ciosem. Goście z Kluczborka nie mogli skończyć pierwszego ataku, przez co popełniali sporo błędów. W bloku dobrze spisywał się Patryk Szymański. Zespół z Siedlec do końca kontrolował grę w tym secie, zwyciężając pewnie 25:18. Miejscowi nie potrafili jednak pójść za ciosem. Przegrali dwie kolejne partie, mając spore problemy w elemencie przyjęcia.

Siedlczanie musieli wygrać tie-break, aby doprowadzić do złotego seta. Gospodarze nie zawiedli, pewnie wygrywając do 11. Kolejne minuty także należały do podopiecznych Grabdy. Kluczborczanie mieli problemy, żeby przyjąć zagrywki Górskiego 7:11. Do tego popełniali proste błędy, dlatego w złotym secie zdołali zdobyć tylko dziewięć punktów.

PLANY KPS

KPS Siedlce sezon 2020/21 zakończył na siódmym miejscu.

22.04.21, 17:00 – Siedlce (hala ARMS)

II mecz o 7 miejsce: KPS Siedlce – Mickiewicz Kluczbork 3:2 (25:20, 25:18, 22:25, 19:25, 15:11, złoty set: 15:9)

KPS: 3. Radosław Nowak, 6. Przemysław Kupka, 7. Damian Dobosz, 10. Janusz Górski, 11. Patryk Szymański, 18. Szymon Bereza i 16. Patryk Waloch oraz 5. Jakub Strulak, 8. Dawid Pawlun, 13. Michał Wójcik

MVP: Patryk Szymański

źródło: własne/TauronIliga, foto: Janusz Mazurek