100 meczów na 100-lecie: #39 Mazovia Mińsk Mazowiecki – Pilica Białobrzegi (multimedia)

W meczu na szczycie grupy radomsko-siedleckiej IV ligi Mazovia Mińsk Mazowiecki przegrała 0:3 z Pilicą Białobrzegi i praktycznie zaprzepaściła szanse na awans.

Mazovia przystępowała do meczu podbudowana efektownym zwycięstwem z poprzedniej kolejki z KS Warka (aż 7:1). Z kolei Pilica miała powody do obaw – po pierwsze zaledwie zremisowała z przeciętnie radzącą sobie wiosną Wilgą Garwolin, a po drugie straciła, z powodu kartek, podstawowego napastnika, Kamila Czarneckiego.

Mińszczanie stworzyli pierwsze zagrożenie pod bramką gości już w 8 minucie, jednak Filip Adamczyk przeniósł nad poprzeczką piłkę po strzale Wojciecha Wociala z głowy. Później do głosu doszła Pilica. Podopieczni Tomasza Grzywny przejęli kontrolę nad piłkę i z każdą minutą coraz bardziej naciskali. Ofensywna taktyka dała owoce w postaci dwóch żółtych kartek Norberta Jędrzejczyka. Środkowy obrońca Mazy udał się na przedwczesny prysznic już w 28 minucie. W tym momencie stało się jasne, że przed mińszczanami arcytrudne zadanie. W 36 minucie aktywny Konrad Paterek potwierdził, że ma patent Mazovię. Strzelał w pierwszym meczu jesienią, strzelił i teraz. Gola sprezentowali do Szymon Staska i Dominik Pusek, którzy zderzyli się we własnym polu bramkowym. Do przerwy było 1:0 dla lidera z Białobrzegów.

W 54 minucie Janusz Nojszewski był bliski wyrównania, jednak piłka po jego strzela ostemplowała słupek. Mazovia nie mogła sobie pozwolić na pozorowanie gry. Podejmowane ryzyko nie przyniosło jednak efektów. Wręcz przeciwnie. Dobrze dysponowana Pilica wypunktowała mińszczan. W 66 minucie Michał Kucharczyk zamienił na bramkę dośrodkowanie Bartłomieja Niedzieli, zaś w 73 minucie przy golu Niedzieli asystował Paterek. Pilica mogła wygrać wyżej niż 3:0, ale więcej trafień już nie było. Lider z Białobrzegów może powoli myśleć o grze w TOP 3, a Maza o… przyszłym sezonie.

1 maja o 13:00 Mazovia zagra na wyjeździe z Prochem Pionki.

24.04.21, 17:00 – Mińsk Mazowiecki

IV liga: Mazovia Mińsk Mazowiecki – Pilica Białobrzegi 0:3 (0:1)

Bramki: Konrad Paterek 36, Michał Kucharczyk 66, Bartłomiej Niedziela 73

Mazovia: 1. Dominik Pusek – 77. Ihor Krasznewśkyj, 3. Michał Rozbiewski, 26. Norbert Jędrzejczyk, 80. Szymon Staska (71, 25. Dmytro Skobłow) – 23. Janusz Nojszewski (71, 31. Jakub Teodorski), 7. Bartosz Malesa (71, 17. Łukasz Puciłowski), 11. Rafał Słowik, 5. Krystian Przyborowski (86, 15. Mateusz Pędowski), 10. Wojciech Wocial – 19. Michał Bondara (87, 6. Damian Budkiewicz)

Pilica: 30. Filip Adamczyk – 71. Maciej Kencel, 19. Patryk Walasek, 8. Adrian Karasek, 33. Kacper Klinicki – 7. Konrad Paterek (74, 10. Michał Dobkowski), 6. Bartłomiej Michalski, 23. Mateusz Gliński (55, 21. Bartosz Zawadzki), 13. Marcin Rawski (87, 15. Hubert Skrzypek), 11. Damian Winiarski (55, 2. Bartłomiej Niedziela) – 9. Michał Kucharczyk (80, 5. Marcin Bykowski)

Żółte kartki: Norbert Jędrzejczyk 19, 28, Alan Grabek 71 (na ławce), Wojciech Wocial 78 – Mateusz Gliński 53

Czerwona kartka: Norbert Jędrzejczyk (28, za drugą żółtą)