Do III ligi został jeden krok

Podopieczni Pawła Bielińskiego wygrali w pierwszym półfinale fazy play-off z SPS Volley Ostrołęka. Rezerwy KPS Siedlce od awansu do III ligi dzieli jedna wygrana.

KPS II zdaje się mieć patent na drużynę z Ostrołęki, przynajmniej w meczach rozgrywanych w Siedlcach. W rundzie zasadniczej team Bielińskiego wygrał 3:1, ale play-offy to zupełnie nowa historia.

Mecz miał różne oblicza i różne fazy. KPS II dobrze zaczął i zasłużenie wygrał pierwszego seta, ale już w drugim to rywale z Ostrołęki spisali się lepiej. Trzecia partia była zacięta. Volley wygrał 25:23 i wyszedł na prowadzenie 2:1. Postawieni pod ścianą siedlczanie wskoczyli na najwyższy poziom i w dwóch ostatnich setach pozwolili rywalom na uzbieranie zaledwie 24 oczek. KPS II wygrał 3:2 i potrzebuje jeszcze jednego zwycięstwa w Ostrołęce. Tylko jednego i aż jednego.

Mecz numer dwa 30 kwietnia w Ostrołęce.

24.04.21, 17:00 – Siedlce (hala ARMS)

I mecz półfinałowy fazy play-off: KPS II Siedlce – SPS Volley Ostrołęka 3:2 (25:19, 18:25, 23:25, 25:18, 15:6)

KPS II: 9. Piotr Truszkowski, 17. Michał Nasiłowski, 19. Mateusz Ogrodniczuk, 30. Krzysztof Kalisz, 46. Krzysztof Kuźniak, 77. Łukasz Jastrzębski i 88. Kamil Zbucki (libero) oraz 21. Michał Rytel, 27. Rafał Protasiuk

Stan rywalizacji (do dwóch zwycięstw): 1-0 dla KPS II

źródło: własne; foto: KPS Siedlce