środa, 24 kwietnia 2024r.

Potrzebny będzie trzeci mecz

W drugim półfinale fazy play-off rezerwy KPS Siedlce przegrały 2:3 z SPS Volley Ostrołęka. To oznacza, że do rozstrzygnięcia rywalizacji będzie potrzebny mecz numer trzy.

W pierwszym meczu siedlczanie wygrali 3:2. Potrzebowali więc jednego zwycięstwo do zakończenia rywalizacji, a co za tym idzie awansu do III ligi.

Volley nie mógł sobie pozwolić na grę na pół gwizdka. Od początku spotkania było widać, że ostrołęczanie mają nóż na gardle. Presja nie paraliżowała poczynań gospodarzy, którzy wygrali pierwszego seta do 20. W drugiej partii już na początku wypracowali sobie kilkupunktową przewagę i skutecznie jej pilnowali. Ostateczny triumf Volleya do 13 nie pozostawił złudzeń.

W trzecim secie KPS II zebrał się w sobie. Podopieczni Pawła Bielińskiego przez całą długość partii grali na dobrym poziomie i wypunktowali rywali do 19. Siedlczanie nie spuścili z tonu również w kolejnej odsłonie. Rezerwy KPS w pewnym momencie prowadziły 11:3, jednak Volley odrobił większość strat. Na szczęście nie wszystkie. Team Bielińskiego wygrał 26:24 i doprowadził do tie-breaka.

Na półmetku piątego seta było 8:4 dla gospodarzy. Volley pomimo nerwowej końcówki wygrał do 13 i wyrównał stan rywalizacji.

PLANY KPS II

8 maja o 17:00 w Ostrołęce dojdzie do meczu numer trzy. Zwycięzca awansuje do finału i uzyska prawo gry w III lidze w przyszłym sezonie.

30.04.21, 20:30 – Ostrołęka

II mecz półfinałowy fazy play-off: SPS Volley Ostrołęka – KPS II Siedlce 3:2 (25:20, 25:13, 19:25, 24:26, 15:13)

KPS II: 9. Piotr Truszkowski, 17. Michał Nasiłowski, 19. Mateusz Ogrodniczuk, 30. Krzysztof Kalisz, 46. Krzysztof Kuźniak, 77. Łukasz Jastrzębski i 88. Kamil Zbucki (libero) oraz 21. Michał Rytel, 22. Piotr Ornoch, 27. Rafał Protasiuk

Stan rywalizacji (do dwóch zwycięstw): 1-1