Burkhardt dalej strzela. Pewna wygrana rezerw z Hutnikiem (multimedia)

Burkhardt dalej strzela. Pewna wygrana rezerw z Hutnikiem

Rezerwy siedleckiej Pogoni pokonały Hutnika Huta Czechy 5:0. Łupem bramkowym podzielili się: Wiktor Preuss (dwie), Marcin Burkhardt (dwie) i Bartosz Rymek.

Drugą drużynę MKP Pogoń w meczu z Hutnikiem wzmocniło dziewięciu zawodników z kadry II-ligowca.

Mecz przebiegał pod dyktando Pogoni. W 10 minucie Wiktor Preuss dał biało-niebieskim prowadzenie, zamykając akcję po dośrodkowaniu Przemysława Misiaka. W 25 minucie siedlczanie podwyższyli prowadzenie po ładnym strzale bezpośrednio z rzutu wolnego Marcina Burkhardta. Do przerwy gospodarze mieli jeszcze kilka okazji na podwyższenie, ale zabrakło skuteczności. Po zmianie stron podopieczni Damiana Guzka zdobyli jeszcze trzy bramki. W 63 minucie ponownie skutecznym strzałem z rzutu wolnego popisał się Burkhardt i było 3:0. Czwartego gola Pogoń zdobyła w 77 minucie, kiedy to Bartosz Rymek wykończył akcję po podaniu Oskara Sewerzyńskiego. Wynik w 86 minucie ustalił Preuss po indywidualnej akcji.

PLANY POGONI II

Kolejne spotkanie rezerwy Pogoni rozegrają w środę 5 maja o 17:30 w Siedlcach z Zamłyniem Radom.

01.05.21, 20:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

IV liga: Pogoń II Siedlce – Hutnik Huta Czechy 5:0 (2:0)

Bramki: Wiktor Preuss 10, 86, Marcin Burkhardt 25, 63, Bartosz Rymek 77

Pogoń II: 1. Albert Posiadała – 25. Jakub Jopek (46, 2. Dominik Leszczuk), 55. Piotr Pierzchała (78, 22. Sebastian Bober), 18. Marcin Burkhardt, 19. Przemysław Misiak (84, 21. Jakub Grzebieliszewski) – 16. Wiktor Preuss, 17. Przemysław Rodak (78, 6. Igor Łęczycki), 5. Oskar Sewerzyński, 7. Bartosz Rymek, 9. Dawid Nojszewski (73, 4. Dawid Płudowski) – 8. Kamil Dmowski (46, 14. Mateusz Piotrowski)

Hutnik: 85. Piotr Kardyka – 2. Kamil Sibilski (80, 24. Krzysztof Żołądek), 5. Michał Jankowski, 6. Bartłomiej Jedynak, 19. Mateusz Rękawek – 10. Rafał Macioszek, 22. Rafał Głąbicki (80, 9. Łukasz Ściborowski), 4. Michał Macioszek, 21. Bartosz Jeleń (55, 7. Filip Gawinek), 11. Sebastian Grzegorczyk – 8. Piotr Jarzyna (73, 16. Marcin Łodziński)

Żółte kartki: Bartosz Rymek 10, Sebastian Bober 90 – Sebastian Grzegorczyk 62, Michał Macioszek 62

Sędzia: Szymon Kmita (Warszawa)